Fani Morrowinda doczekają się jego portu na Androida

Strona głównaFani Morrowinda doczekają się jego portu na Androida
30.07.2014 14:07

Fani klasycznych RPG będą mogli w przyszłości cieszyć się jednym z najpopularniejszych tytułów tego gatunku na swoich urządzeniach z Androidem. Grupa moderów pracuje obecnie nad projektem OpenMW, będącym nieoficjalnym portem The Elder Scrolls III: Morrowind na Androida.

bDUHnnPF
350110743292700105

OpenMW jest projektem, którego głównym założeniem stało się stworzenie dla Morrowinda nowego silnika, mającego służyć użytkownikom Linuxa i OSX-a nie mogącym grać w oryginalną wersję tytułu. Od około dwóch miesięcy trwają także prace mające przenieść go na urządzenia z system Android.

Jak obecnie sprawuje się androidowa wersja Morrowinda możecie zobaczyć pod tym adresem. Na oficjalnym forum projektu OpenMW testerzy informują, że najnowsza wersja jest na tyle stabilna, iż udaje się ją uruchomić na smartfonach i tabletach. Nie należy jednak cieszyć się przedwcześnie – OpenMW działa w zakresie od jednej do dziewięciu klatek na sekundę w środowisku wewnętrznym, są jednak raporty o nawet 60 fps-ach na urządzeniach wyposażonych w Tegrę 3.

bDUHnnPH

Osoby zainteresowane mogą znaleźć więcej informacji na oficjalnym forum OpenMW.

Udostępnij:
bDUHnnQD