FDA zatwierdza urządzenie do wykrywania objawów COVID-19

FDA zatwierdza urządzenie do wykrywania objawów COVID-1923.03.2021 15:56
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Amerykańska Agencja Żywności i Leków wydała zezwolenie dla pierwszego urządzenia, które będzie w stanie stwierdzać COVID-19. COVID Plus od Tiger Tech to sprzęt oparty na sztucznej inteligencji, zaprojektowany do wykrywania objawów u osób bezobjawowych.

źródło: covidplusmonitor.com
źródło: covidplusmonitor.com
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jak donosi serwis Engadget, COVID Plus jest opaską na ramię wykorzystującą czujniki światła do wykrywania biomarkerów wirusa. Urządzenie jest w stanie wykryć takie objawy jak hiperkoagulacja, która jest bardzo powszechna wśród osób z COVID-19.

Engadget opisuje dokładne działanie opaski do wykrywania objawów. Zgodnie z artykułem, wbudowane czujniki sprzętu zbierają sygnały tętna z przepływu krwi przez okres od trzech do pięciu minut. Po tym czasie urządzenie analizuje zebrane dane w celu wyodrębnienia kluczowych informacji. W tym miejscu wkracza model uczenia maszynowego, który dokonuje ostatecznej analizy i na jej podstawie informuje użytkownika o wyniku.

Urządzenie informuje o rezultacie testu poprzez sygnały świetlne. To z nich użytkownik jest w stanie odczytać, czy COVID Plus stwierdził u niego objawy choroby, czy też nie. Sprzęt potrafi także poinformować, że zebrane przez niego dane nie są jednoznaczne. Wyniki testów urządzenia wyglądają jednak bardzo obiecująco. W warunkach szpitalnych urządzenie było w stanie prawidłowo wykryć objawy zakażenia w 98,6 procentach testowanych przypadków.

Komunikat wydany przez FDA podkreśla, że sprzęt ma służyć jako wsparcie lub środek ostrożności, jednak w żadnym wypadku nie jest on przeznaczony do diagnozowania COVID-19. Tiger Tech COVID Plus, przynajmniej w swojej obecnej wersji, nie jest w stanie zastąpić tradycyjnych testów. FDA liczy jednak, że urządzenie w połączeniu z kontrolą temperatury u osób badanych będzie mogło być wykorzystywane do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa w miejscach publicznych.

Osoby zainteresowane urządzeniem, mogą znaleźć wszystkie informacje na jego temat na stronie Tiger Tech.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)