Fedora 12 już jest

Fedora 12 już jest

Adam Wróblewski
17.11.2009 16:57, aktualizacja: 17.11.2009 17:35

Opublikowano finalną wersję dystrybucji Fedora 12.

Nowe wydanie charakteryzuje się większą szybkością działania. Wszystkie pakiety na platformę 32-bitową (x86_32) zostały skompilowane na i686 ze specjalną optymalizacją dla procesorów Intel Atom. Szybciej instalowane są także aktualizacje i są one mniejsze. Osiągnięto to dzięki pluginowi yum-presto, który w Fedorze 11 był opcjonalny a teraz jest domyślny. Ponadto kompresję gzip zastąpiono kompresją XZ. Znacznie ulepszono narzędzie NetworkManager. Kodek Theora zaktualizowano do wersji 1.1. Dodano eksperymentalną obsługę grafiki 3D przez karty AMD Radeon HD 2400 i nowsze. Ponadto ulepszono obsługę wielu monitorów.

Domyślnie instalowane jest narzędzie Abrt pozwalające automatycznie zgłaszać błędy. Wprowadzono Dracut, nowe narzędzie zarządzające procesem uruchamia się systemu. W PackageKit znalazły się pluginy pozwalające automatycznie zainstalować pakiet gdy tylko użytkownik spróbuje uruchomić program pochodzący z niezainstalowanego jeszcze pakietu. Dodano funkcje Bluetooth on-demand, która pozwala włączać Bluetooth gdy jest potrzebny i wyłączać go po 30 sekundach nieaktywności. Zintegrowano coraz popularniejszy interfejs Moblin, opracowany z myślą o netbookach. Wprowadzono także wiele ulepszeń do PulseAudio.

Więcej informacji na temat nowej Fedory i lista serwerów lustrzane znajdują się na stronie twórców. Ze względu na duże zainteresowanie, polecamy skorzystanie z sieci Torrent w celu pobrania najnowszej wersji dystrybucji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)