Fedora 12 już jest

Adam Wróblewski

17.11.2009 16:57, aktual.: 17.11.2009 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opublikowano finalną wersję dystrybucji Fedora 12.

Nowe wydanie charakteryzuje się większą szybkością działania. Wszystkie pakiety na platformę 32-bitową (x86_32) zostały skompilowane na i686 ze specjalną optymalizacją dla procesorów Intel Atom. Szybciej instalowane są także aktualizacje i są one mniejsze. Osiągnięto to dzięki pluginowi yum-presto, który w Fedorze 11 był opcjonalny a teraz jest domyślny. Ponadto kompresję gzip zastąpiono kompresją XZ. Znacznie ulepszono narzędzie NetworkManager. Kodek Theora zaktualizowano do wersji 1.1. Dodano eksperymentalną obsługę grafiki 3D przez karty AMD Radeon HD 2400 i nowsze. Ponadto ulepszono obsługę wielu monitorów.

Domyślnie instalowane jest narzędzie Abrt pozwalające automatycznie zgłaszać błędy. Wprowadzono Dracut, nowe narzędzie zarządzające procesem uruchamia się systemu. W PackageKit znalazły się pluginy pozwalające automatycznie zainstalować pakiet gdy tylko użytkownik spróbuje uruchomić program pochodzący z niezainstalowanego jeszcze pakietu. Dodano funkcje Bluetooth on-demand, która pozwala włączać Bluetooth gdy jest potrzebny i wyłączać go po 30 sekundach nieaktywności. Zintegrowano coraz popularniejszy interfejs Moblin, opracowany z myślą o netbookach. Wprowadzono także wiele ulepszeń do PulseAudio.

Więcej informacji na temat nowej Fedory i lista serwerów lustrzane znajdują się na stronie twórców. Ze względu na duże zainteresowanie, polecamy skorzystanie z sieci Torrent w celu pobrania najnowszej wersji dystrybucji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)