FIFA 16 skończy z dyskryminacją kobiecej piłki nożnej

FIFA 16 skończy z dyskryminacją kobiecej piłki nożnej29.05.2015 09:42
FIFA 16 skończy z dyskryminacją kobiecej piłki nożnej

We wrześniu zostanie wydana kolejna część cieszącej się ogromną popularnością gry sportowej. Największą zmianą w nowej odsłonie FIFY będą kobiece drużyny narodowe, do dyspozycji dostaniemy 12 reprezentacji. Dodatkowo twórcy obiecują dokładne odwzorowanie najlepszych zawodniczek.

Kolejne części FIFY pojawią się przynajmniej raz w roku. W związku z tym wydanie nowej odsłony było tak samo pewne jak to, że po meczu naszej reprezentacji z Niemcami śpiewalibyśmy: Polacy nic się nie stało. Firma EA w ostatnich częściach skupiała się głównie na poprawie oprawy graficznej, fizyki, a także na zwiększeniu realizmu całego meczu. Oczywiście otrzymywaliśmy również odświeżone składy klubów piłkarskich i reprezentacji narodowych. Natomiast w najnowszej części w końcu zostanie wprowadzana naprawdę większa nowość.

350137178447439809

FIFA 16 właśnie została oficjalnie zapowiedziana. Najciekawszą wiadomością jest wprowadzenie kobiecych reprezentacji narodowych. Łącznie pojawi się 12 drużyn, niestety nie znajdziemy wśród nich Polski. Miedzy innymi będziemy mogli poprowadzić reprezentację Brazylii, Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii czy Niemiec. Twórcy informują, że w celu jak najlepszego odwzorowania zawodniczek, został stworzony nowy system poruszania się. Dodatkowo najlepsze piłkarki będą dokładnie odwzorowane, nie chodzi tylko o wygląd, ale także o charakterystyczne dla nich zachowanie na boisku. Prawdopodobnie kobiece drużyny będą mogły grać tylko ze sobą, a więc nie będziemy mogli sprawdzić jak kobiety wypadają na tle mężczyzn.

FIFA 16 - kobiece reprezentacje narodowe są W GRZE - zwiastun

Poznaliśmy również datę premiery, produkcja pojawi się 24 września. Gra będzie dostępna na komputery osobiste, Xboksa 360, PlayStation 3, a także na konsole nowej generacji – Xboksa One i PS4. Niestety dokładniejsze informacje na temat FIFY 16 nie zostały jeszcze ujawnione. Na ich poznanie musimy poczekać do zbliżających się targów E3.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)