Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube

Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube
22.07.2015 12:21
Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube
Redakcja
Redakcja

Najnowsza aktualizacja mobilnej wersji YouTube dla Androida wprowadza niewielką, aczkolwiek bardzo przydatną zmianę. Od teraz program nie będzie już wymuszał automatycznego obracania ekranu w sytuacji, gdy zdecydujemy się na odtwarzanie wideo w trybie pełnoekranowym.

Jak do tej pory mogliśmy odtwarzać materiały udostępnione w serwisie korzystając z smartfonu lub tabletu w położeniu pionowym, niemniej obraz nie był rozciągany na cały ekran: zamiast tego pod wideo widzieliśmy informacje o filmie i sugestie innych do obejrzenia. Naciśnięcie przycisku uruchomienia trybu pełnoekranowego powodowało z kolei automatyczne obrócenie, aby obraz był wyświetlany na całym ekranie. Wymuszało to oczywiście na użytkowniku fizyczne obrócenie urządzenia, co przecież nie zawsze było pożądane. Choć oglądanie w pozycji pionowej nie jest idealnym rozwiązaniem, niektóre filmy są nagrywane właśnie w ten sposób.

Lewa: dotychczasowe działanie YouTube. Prawa: tryb pionowy w nowej wersji
Lewa: dotychczasowe działanie YouTube. Prawa: tryb pionowy w nowej wersji

Najnowsza wersja YouTube oznaczona numerem 10.28 rozwiązuje ten problem i nareszcie pozwala nam na decydowanie, jak chcemy oglądać wideo. Obraz nie będzie już automatycznie obracany, od teraz możemy więc wygodnie odtwarzać także te filmy, które z pewnych przyczyn zostały nagrane pionowo. Jak na razie aktualizacja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, zachęcamy więc do korzystania z samodzielnego pliku APK gotowego do pobrania z serwisu APK Mirror. Rzecz jasna mobilnemu klientowi YouTube wciąż brakuje kilku istotnych dla użytkowników opcji: aplikacja nie może odtwarzać materiałów pracując w tle, a także przy wygaszonym ekranie. Nie powinniśmy się jednak spodziewać ich rychłego wprowadzenia, z myślą o takich zastosowaniach powstało Google Play Music.

YouTube w wersji dla Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Program umożliwia wyszukiwanie i dotwarzanie filmów, przeglądanie subskrybowanych kanałów, wybór filmów spośród kilku predefiniowanych kategorii, wybieranie różnej jakości obrazu, a także komentowanie. W razie potrzeby aplikacja może strumieniować wideo z telefonu lub tabletu na ekran telewizora.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)