Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube

Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube

Filmy w trybie pionowym nie są już wyzwaniem dla mobilnego YouTube
Redakcja
22.07.2015 12:21

Najnowsza aktualizacja mobilnej wersji YouTube dla Androida wprowadza niewielką, aczkolwiek bardzo przydatną zmianę. Od teraz program nie będzie już wymuszał automatycznego obracania ekranu w sytuacji, gdy zdecydujemy się na odtwarzanie wideo w trybie pełnoekranowym.

Jak do tej pory mogliśmy odtwarzać materiały udostępnione w serwisie korzystając z smartfonu lub tabletu w położeniu pionowym, niemniej obraz nie był rozciągany na cały ekran: zamiast tego pod wideo widzieliśmy informacje o filmie i sugestie innych do obejrzenia. Naciśnięcie przycisku uruchomienia trybu pełnoekranowego powodowało z kolei automatyczne obrócenie, aby obraz był wyświetlany na całym ekranie. Wymuszało to oczywiście na użytkowniku fizyczne obrócenie urządzenia, co przecież nie zawsze było pożądane. Choć oglądanie w pozycji pionowej nie jest idealnym rozwiązaniem, niektóre filmy są nagrywane właśnie w ten sposób.

Lewa: dotychczasowe działanie YouTube. Prawa: tryb pionowy w nowej wersji
Lewa: dotychczasowe działanie YouTube. Prawa: tryb pionowy w nowej wersji

Najnowsza wersja YouTube oznaczona numerem 10.28 rozwiązuje ten problem i nareszcie pozwala nam na decydowanie, jak chcemy oglądać wideo. Obraz nie będzie już automatycznie obracany, od teraz możemy więc wygodnie odtwarzać także te filmy, które z pewnych przyczyn zostały nagrane pionowo. Jak na razie aktualizacja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, zachęcamy więc do korzystania z samodzielnego pliku APK gotowego do pobrania z serwisu APK Mirror. Rzecz jasna mobilnemu klientowi YouTube wciąż brakuje kilku istotnych dla użytkowników opcji: aplikacja nie może odtwarzać materiałów pracując w tle, a także przy wygaszonym ekranie. Nie powinniśmy się jednak spodziewać ich rychłego wprowadzenia, z myślą o takich zastosowaniach powstało Google Play Music.

YouTube w wersji dla Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Program umożliwia wyszukiwanie i dotwarzanie filmów, przeglądanie subskrybowanych kanałów, wybór filmów spośród kilku predefiniowanych kategorii, wybieranie różnej jakości obrazu, a także komentowanie. W razie potrzeby aplikacja może strumieniować wideo z telefonu lub tabletu na ekran telewizora.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)