Finalne wersje ArcaVir 2010

Finalne wersje ArcaVir 2010

Kuba Pawlak
26.10.2009 16:14, aktualizacja: 26.10.2009 16:37

Na rynku zadebiutowała nowa stabilna wersja programu ArcaVir. Warto dodać, że to piąta jubileuszowa edycja polskiego programu. ArcaBit daje użytkownikom do dyspozycji znane już z poprzednich lat pakiety zabezpieczeń sygnowane oznaczeniem 2010.

Producent zapewnia, że w programie wprowadzono wiele istotnych zmian, które w dużej mierze zmniejszyły zużycie zasobów systemu oraz ułatwiają jego obsługę. Priorytetem dla programistów było przystosowanie programu do walki z rosnącym natłokiem stale zmieniających się zagrożeń. W tym celu udoskonalono mechanizmy heurystyczne i wprowadzono zaawansowaną integrację mechanizmów skanujących.

Ponadto zmiany obejmują przyspieszanie skanowania zawartości stron, nowy rozbudowany moduł szybkiego skanowania w krytycznych obszarach rejestru systemowego, MBR/DBR oraz elementów systemu, nowy zestaw reguł w module kontroli rodzicielskiej, nowy firewall wyposażony w przejrzystą konfigurację, w której wprowadzono reguły domyślne oraz technologię Stealth pozwalającą na ukrywanie elementów protokołu TCP/IP.

ArcaVir 2010 oprócz tradycyjnych wersji elektronicznej i box z CD, dostępny będzie w wersji z urządzeniem diagnostyczno-naprawczym. Chodzi o innowacyjny pendrive podzielony na dwie partycje, który dzięki niezależnemu systemowi operacyjnemu pozwala uruchomić komputer np. w przypadku awarii, przeskanować zasoby i wyleczyć infekcje, bądź zgrać ważne dane. Urządzenie zawiera trwale zapisany plik instalacyjny programu ArcaVir, który uruchamia się automatycznie po podłączeniu do komputera.

Użytkownicy w zależności od potrzeb mogą już teraz sprawdzić wersje trial aplikacji: System Protection, Internet Security, Antivirus Protection.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)