Firefox 19 dla Windows, OS X i Linuksa dostępny do pobrania

Kuba Pawlak

19.02.2013 11:25, aktual.: 19.02.2013 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasy, w których premiera nowego Firefoksa była ogromnym wydarzeniem w Internecie zakończyły się bezpowrotnie. Wyścig cyferek trwa, a Mozilla udostępnia na serwerach 19. wersję swojej przeglądarki.

Mozilla cały czas planuje udostępnianie kolejnych wydań przeglądarki i tym sposobem znamy już daty premier wersji 20 (2 kwietnia), 21 (14 maja), 22 (25 czerwca) i 23 (26 sierpnia)… Choć harmonogram kolejnych wersji jest precyzyjnie zaplanowany to nie wygląda na to, by sama fundacja wiedziała dokładnie jakie nowości i zmiany pojawią się w przyszłych wersjach Firefoksa, no może poza 20. Przeglądarka planowana na 2 kwietnia ma wprowadzić menedżer pobierania plików bazujący na panelach, wsparcie dla dekodowania formatu H.264 w tagu <video> oraz możliwość przeglądania stron w trybie prywatnym na całe okno.

Obraz

Firefox 18 pojawił się dokładnie 42 dni temu, a Mozilla od tego czasu wprowadziła w nowej wersji wbudowaną funkcję podglądu plików PDF. Jest to na pewno zmiana, którą warto odnotować dużą aktualizacją. Tego typu innowacja pojawiła się już jednak na początku czerwca w przeglądarce Chrome. Mówiąc precyzyjniej 17 czerwca 2010 roku w szóstej wersji przeglądarki Google'a. Zważywszy na to, że aktualna wersja stabilna Chrome'a nosi numer 24, można tutaj spokojnie mówić o różnicy kliku epok. Mozilla nie udostępniła jeszcze oficjalnej listy zmian, ale wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z listą poprawek wprowadzanych w trackie tworzenia przeglądarki Firefox 19.

Przy okazji premiery nowego Firefoksa warto wspomnieć, że Mozilla ponownie zaprasza wszystkich swoich fanów i młodych filmowców do wzięcia udziału w konkursie Firefox Flicks. Zdobywca nagrody otrzyma szansę na wycieczkę do Los Angeles, aby wspólnie z hollywoodzkim producentem, Couperem Samuelsonem oraz scenarzystą, Franklinem Leonardem i wytwórnią Panavision stworzyć jednominutowy film. Dodatkowo, uczestnicy powalczą o nagrody pieniężne, a ich prace oceni m.in. Edward Norton znany z takich filmów jak Iluzjonista czy Włoska robota.

Najnowszą wersję przeglądarki Firefox 19 można pobrać z naszego działu Programy → Internet i komunikacja → Przeglądarki stron WWW. Dostępne są wersje dla systemu Windows, OS X oraz Linux.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)