Firefox Focus dla iOS: przeglądaj strony bez śledzenia i po polsku

Firefox Focus dla iOS: przeglądaj strony bez śledzenia i po polsku

26.01.2017 16:07

Dbająca o prywatność przeglądarka mobilna Firefox Focus została dziś zaktualizowana, dzięki czemu zyskała między innymi polski interfejs. Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS całkowicie za darmo i warto po nią sięgnąć, jeśli szanujecie swoją prywatność.

Firefox Focus jest kierowana do osób, które nie życzą sobie, by różne mechanizmy śledzące monitorowały ich aktywność w Sieci. Przeglądarka pozwala dowolnie blokować aktywność dodatków dopasowujących reklamy, serwisów społecznościowych, narzędzi analitycznych i wielu innych. W wielu przypadkach skutkuje to też blokowaniem widżetów serwisów społecznościowych i niektórych reklam, co jest dodatkową zaletą w przypadku zatłoczonych stron. Efektem ubocznym jest szybsze ładowanie stron i blokowanie webfontów, co z kolei pozwala zaoszczędzić na transferze. Lista blokowanych elementów została przygotowana na podstawie otwartej listy projektu Disconnect.

Obraz

Firefox Focus jest przeglądarką bardzo prostą. Nie otwiera wyskakujących okien i nie ma nawet kart. Jej zadaniem jest przeglądanie jednej strony na raz, a po zakończeniu sesji usuwanie wszystkich śladów, jakie zostawi – historii, ciasteczek czy danych logowania.

Obraz

W wersji 3.0 aplikacji dodane zostało 20 nowych języków interfejsu, w tym polski. Ponadto w tej wersji można zmienić domyślną wyszukiwarkę i łatwo wymieniać strony między Focusem, Safari i zwykłym Firefoksem na iOS-a. Firefox Focus może też działać jako dodatek do Safari i blokować śledzące komponenty na otwieranych w niej stronach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)