Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę

Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę

Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę
Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę
05.05.2019 13:00, aktualizacja: 05.05.2019 16:27

W nocy z piątku na sobotę wygasł certyfikat używany do podpisywania dodatków do przeglądarki Firefox. Użytkownicy mieli przez to problemy z korzystaniem z nich, gdyż przeglądarka traktowała wszystkie dodatki jako stare, a instalacja nowych nie była możliwa.

Nowy certyfikat został już wygenerowany i do większości użytkowników dotarł za pośrednictwem serwera Normandy, odpowiedzialnego za telemetrię. Jeśli wasze dodatki działają bez problemów, oznacza to, że nowy certyfikat został zainstalowany. To rozwiązanie nie działa z Firefoxem dla Androida i Firefoxem ESR.

Jak zainstalować certyfikat ręcznie?

Ustawienia połączenia z Normandy znajdują się w ustawieniach danych zbieranych przez Firefoxa, w sekcji poświęconej prywatności. Jeśli wciąż macie problemy z dodatkami do Firefoxa, sprawdźcie, czy włączone jest instalowanie i przeprowadzanie badań:

350262526245955521

Jeśli nie, trzeba tę możliwość włączyć ręcznie, a następnie przejść na listę badań i upewnić się, że zainstalowany jest hotfix dla błędu 1548973 – to właśnie nowy certyfikat, który rozwiąże problemy. Ściąganie go może zająć do 6 godzin, więc warto mieć Firefoxa na oku.

350262526246086593

Po skontrolowaniu obecności poprawki można spokojnie wyłączyć telemetrię w Firefoxie. Co ciekawe, w Tor Browser te opcje zostały wyłączone podczas kompilacji, ale problemów z dodatkami też już nie mam.

Mozilla pracuje nad rozwiązaniem, które nie będzie wymagało pośrednictwa Normandy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)