Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę

Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę
Firefox już prawie naprawiony. Pokazujemy jak zainstalować łatkę

05.05.2019 13:00, aktual.: 05.05.2019 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W nocy z piątku na sobotę wygasł certyfikat używany do podpisywania dodatków do przeglądarki Firefox. Użytkownicy mieli przez to problemy z korzystaniem z nich, gdyż przeglądarka traktowała wszystkie dodatki jako stare, a instalacja nowych nie była możliwa.

Nowy certyfikat został już wygenerowany i do większości użytkowników dotarł za pośrednictwem serwera Normandy, odpowiedzialnego za telemetrię. Jeśli wasze dodatki działają bez problemów, oznacza to, że nowy certyfikat został zainstalowany. To rozwiązanie nie działa z Firefoxem dla Androida i Firefoxem ESR.

Jak zainstalować certyfikat ręcznie?

Ustawienia połączenia z Normandy znajdują się w ustawieniach danych zbieranych przez Firefoxa, w sekcji poświęconej prywatności. Jeśli wciąż macie problemy z dodatkami do Firefoxa, sprawdźcie, czy włączone jest instalowanie i przeprowadzanie badań:

Obraz

Jeśli nie, trzeba tę możliwość włączyć ręcznie, a następnie przejść na listę badań i upewnić się, że zainstalowany jest hotfix dla błędu 1548973 – to właśnie nowy certyfikat, który rozwiąże problemy. Ściąganie go może zająć do 6 godzin, więc warto mieć Firefoxa na oku.

Obraz

Po skontrolowaniu obecności poprawki można spokojnie wyłączyć telemetrię w Firefoxie. Co ciekawe, w Tor Browser te opcje zostały wyłączone podczas kompilacji, ale problemów z dodatkami też już nie mam.

Mozilla pracuje nad rozwiązaniem, które nie będzie wymagało pośrednictwa Normandy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)