r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tor Browser Bundle 6.5

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Tor Browser Bundle to bezpłatna aplikacja zapewniająca ochronę użytkownika podczas korzystania z Internetu. Program nie wymaga instalacji i możemy z niego korzystać uruchamiając go bezpośrednio z dysku twardego, nośnika danych lub innego urządzenia przenośnego.

Galeria programu

Program zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej, a także chroni dane użytkownika i gwarantuje mu pełną anonimowość. Tor Browser Bundle jest zintegrowany z przeglądarką internetową Mozilla Firefox, dzięki temu podczas korzystania z programu, nie musimy instalować zewnętrznych programów do przeglądania stron internetowych.

Należy pamiętać o tym, że program zapewnia ochronę użytkownikowi jeśli korzysta wyłącznie z wbudowanej przeglądarki Firefox. Tor Browser Bundle zapewnia anonimowość i prywatność podczas przeglądania stron internetowych. Otrzymujemy anonimowy adres IP, który wspomaga ukrywanie prawdziwej tożsamości i dodatkowo zapewnia ochronę przed włamaniem.

Tor Browser Bundle to niezwykle przydatny program do ukrywania własnych danych i wszelkich śladów w Internecie. Po połączeniu z siecią Tor, możemy swobodnie przeglądać strony internetowe, a także prowadzić rozmowy przy użyciu komunikatorów. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić go w systemie Windows i po chwili sam automatycznie nawiąże połączenie z siecią Tor, a także włączy wbudowaną przeglądarkę Mozilla Firefox. Posiada on też ogromną ilość różnych opcji konfiguracyjnych, za pomocą których możemy ustawić połączenie z siecią Tor i ustanowić nowe połączenie TCP wpisując inny adres IP.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tor Browser do lamusa? Firefox sam zadba o prywatność użytkowników

45
OPROGRAMOWANIE 04.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Można było się spodziewać, że przyjęcie przez Operę czy Vivaldiego harmonogramu niezwykle sprawnej implementacji nowych funkcji, wymusi odpowiedź Mozilli. Jakiś czas temu opisywaliśmy świetnie zapowiadającą się funkcję kontenerów z tożsamościami, a dziś wiadomo już o kolejnej, którą z entuzjazmem powitają użytkownicy zabiegający o swoją prywatność. Jak donosi Ghacks.net, Firefox 50 zapowiada się na prawdziwie przełomowe wydanie, szczególnie w porównaniu do ostatnich kilku, o których nie można powiedzieć, że stanowiły milowy krok w rozwoju przeglądarki. W odpowiedzi na popularne…

Nawet Tor nie ochroni anonimowości przed Windowsem

60
INTERNET 06.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Mimo że trasowanie cebulowe oferowane przez przeglądarkę Tor Browser można uznać za dobry punkt wyjścia do zapewnienia sobie anonimowości w Sieci, to nie gwarantuje ona jednak całkowitego bezpieczeństwa. Przekonał się o tym człowiek, który upublicznił na prywatnym blogu listę płac zatrudniającej go firmy. Tym, co go zdradziło były… ślady działalności, jakie zapisał system operacyjny Windows. Jak donosi Zaufana Trzecia Strona, lista pracowników pewnej firmy została opublikowana na łamach bazującego na systemie Wordpress blogu. Rezultatów nie przyniosła informacja o adresie IP publikującego –…

Recenzje użytkowników

Prosta i szybka konfiguracja, możliwość uruchomienia z pendrive'a, nie wymaga instalacji
Prędkość wczytywania stron internetowych
ocena użytkownika

Przeglądarka Tor browser jest zmodyfikowaną wersją firefox'a, skonfigurowaną tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną anonimowość.
Domyślna konfiguracja przeglądarki sprawia, że użytkownik co 10 minut automatycznie otrzymuje nową tożsamość, w skutek czego niemożliwym staje się ustalenie adresu ip użytkownika. Tor browser dodatkowo korzysta z dodatków blokujących java script i jest automatycznie aktualizowany do najnowszej wersji firefox'a. Przeglądarka nie zapisuje danych w historii przeglądania.
Największą wadą jest prędkość otwierania się stron internetowych, która w wielu przypadkach jest zdecydowanie gorsza niż w przypadku czołowych przeglądarek na rynku.

16.12.2014 10:21 | Recenzja do wersji 4.0.2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
GForce   8 #96 02.02.2017 23:33

@robotox555: Z wszystkiego byle nie z Windowsów, jeśli to prawdziwy "anonymous" jest, w co wątpię...
Zobacz chociażby ile jest dystrybucji Linuxowych: https://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity

Autor edytował komentarz w dniu: 02.02.2017 23:36
robotox555   1 #95 02.02.2017 21:31

@GForce: Windows 10 nie, Windows 7 nie. To z czego ma korzystać?

GForce   8 #94 02.02.2017 18:26

@anonymous pl: Człowieku ty jesteś jakimś paranoikiem, skończ z tym ciągłym reklamowaniem Tora bo jesteś chyba jakimś desperatem szukającym w necie nie wiem czego... Tor jest tak wolny, że nie nadaje się do niczego ! Cóż takiego przeglądasz w internecie że tak bardzo się boisz i musisz używać wolnego jak żółw Tora ?

Taki z ciebie spec od bezpieczeństwa, a widzę że piszesz z Windowsa 10 który jest największym szpiegiem w historii systemów operacyjnych, inne posty piszesz ze starego Windowsa 7 który jest dziurawy jak sito, nie masz bladego pojęcia o bezpieczeństwie... Słyszałeś o czymś takim jak np. Tails ?

Autor edytował komentarz w dniu: 02.02.2017 18:51
anonymous pl   1 #93 30.01.2017 10:41

Tor Browser 6.5 jest jeszcze lepszą przeglądarką dlatego że bazuje na 45.7.0 ESR Firefoksa .ta przeglądarka dzięki temu stała się przeglądarką jeszcze lepszą i jeszcze szybszą bardziej dbającą o ochronę prywatności ,bardziej dbającą o twoją ,moją ,naszą anonimowość .TĄ PRZEGLĄDARKĘ ABSOLUTNIE WARTO POBRAĆ I ZAINSTALOWAĆ ! -TĄ PRZEGLĄDARKĘ ABSOLUTNIE WARTO UŻYWAĆ A TAKŻE USTAWIĆ JAKO DOMYŚLNĄ PRZEGLĄDARKĘ BO NAPRAWDĘ ABSOLUTNIE WARTO TO ZROBIĆ .

  #92 23.01.2017 23:05

Jeśli potrzebny ci tor aby wypisywać pierdoł obrażać innych na czatach skypach gg czy na jakis innych badziewiach i być przy tym anonimowym to nie ma tak dobrze java to szpieg dlatego tor blokuje tak samo flash więc Najpierw czytamy dowiadujemy sie po co jest jak działa tor .wyciągamy wnioski i nie zadajemy śmiesznych pytań . Jeśli tor sprawia ci kłopoty to w internecie jest sporo lektury na ten temat filmy opisy itd. jeśli po takiej lekturze nadal nie zrozumiesz tor to znaczy że jest jest nie dla ciebie więc kombinujemy próbujemy aż w końcu eureka jest ok.

  #91 23.01.2017 22:54

jakie czaty po co ci to na tor nie czatuje się nie gra jeśli chcesz sobie pograć to powodzenia w Googlach tor nie służy zupełnie do grania czatowania i innych pierdół to program nie dla graczy dzieci .Ludzie ogarnijcie się po co wam tor?

anonymous pl   1 #90 21.12.2016 22:12

Przeglądarka Tor Browser Bundle w wersji 6.0.8 to bardzo dobra przeglądarka .przeglądarka ta jest bardzo szybka i bardzo wydajna to znaczy że działa szybko i wydajnie czyli szybko i wydajnie się uruchamia ,szybko i wydajnie wczytuje strony i co najważniejsze działa bardzo szybko i bardzo wydajnie .Przeglądarka ta totalnie absolutnie chroni anonimowość ,totalnie oraz absolutnie chroni przed inwigilacją przez NSA,CIA,FBI,GCHCQ Collaboration ,Facebook ,Twitter ,Google ,Google + ,Youtube ,Microsoft ,lindkein ,Yachoo ,Microsoft Bing ,i tym podobne szachrajstwa inwigilacyjne inwigilacyjno szpiegowskie oraz także przed gigantycznym monstrualnym inwigilatorem od NSA zwanym XkeyScore .
Tor Browser TOTALNIE I ABSOLUTNIE chroni także przed Szpiegowaniem przez rządowe agencje szpiegowsko wywiadowcze takie jak NSA,CIA,FBI,GCHCQ Collaboration, i setki milionów innych .jest to przeglądarka która walczy z tymi wszystkimi ustrojstwami szachrajstwami ale sama przeglądarka nie wystarczy do absolutnej anonimowośći należy ją odpowiednio skonfigórować i zmienić wyszukiwarkę Google na np https://duckduckgo.com/ ,doistalować rozszerzenia takie jak Ublock Origin ,Umatrix ,Ggostery lub Disconnect i wiele innych zwiększających ochronę przed inwigilacją i szpiegowaniem a także jeszcze bardziej zwiększająch ochronę przed śledzeniem oraz maksymalnie zwiększających anonimowość .należy także zmienić pocztę e-mail na ProtonMail lub Tutanote i korzystać dla pełniejszej anonimowości z jednej z tych poczt e-mail w przeglądarce Tor Browser wyszukując jedną z tych poczt z wyszukiwarki DuckDuckGO lub wyszukiwarki Startpage https://www.startpage.com .należy także skonfigurować roszszerzenie NoScript wbudowane w przeglądarke TorBrowser tak aby blokowało jak najwięcej syfu czyli tak aby ten wszystki szpiegowsko inwigilacyjny syf absolutnie totalnie likwidowało a w tej zielonej cebuli w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa poziom bezpieczeństwa najlepiej ustawić na wysoki oraz w ustawieniach prywatności zaznaczyć wszystkie 4 opcje i absolutnie nigdy korzystając z tej przegląddarki ich nie odchaczać .rozszerzenie takie jak Umatrix jeszcze bardziej zwiększa prywatność ochronę przed śledzeniem i inwigilacją dlatego że tym rozszerzeniem można zdziałąć olbrzymią wręcz monstrualnie gigantyczną ilość rzeczy np poblokować niewyobrażalną ilość szpiegujących i śledzaących skryptów . to narazie by było na tyle co miałem do napisania w tym oto komentarzu .

anonymous pl   1 #89 18.12.2016 20:10

Przeglądarka Tor Browser Bundle w wersji 6.0.8 to bardzo dobra przeglądarka .przeglądarka ta jest bardzo szybka i bardzo wydajna to znaczy że działa szybko i wydajnie czyli szybko i wydajnie się uruchamia ,szybko i wydajnie wczytuje strony i co najważniejsze działa bardzo szybko i bardzo wydajnie .Przeglądarka ta totalnie absolutnie chroni anonimowość ,totalnie oraz absolutnie chroni przed inwigilacją przez NSA,CIA,FBI,GCHCQ Collaboration ,Facebook ,Twitter ,Google ,Google + ,Youtube ,Microsoft ,lindkein ,Yachoo ,Microsoft Bing ,i tym podobne szachrajstwa inwigilacyjne inwigilacyjno szpiegowskie oraz także przed gigantycznym monstrualnym inwigilatorem od NSA zwanym XkeyScore .
Tor Browser TOTALNIE I ABSOLUTNIE chroni także przed Szpiegowaniem przez rządowe agencje szpiegowsko wywiadowcze takie jak NSA,CIA,FBI,GCHCQ Collaboration, i setki milionów innych .jest to przeglądarka która walczy z tymi wszystkimi ustrojstwami szachrajstwami ale sama przeglądarka nie wystarczy do absolutnej anonimowośći należy ją odpowiednio skonfigórować i zmienić wyszukiwarkę Google na np https://duckduckgo.com/ ,doistalować rozszerzenia takie jak Ublock Origin ,Umatrix ,Ggostery lub Disconnect i wiele innych zwiększających ochronę przed inwigilacją i szpiegowaniem a także jeszcze bardziej zwiększająch ochronę przed śledzeniem oraz maksymalnie zwiększających anonimowość .należy także zmienić pocztę e-mail na ProtonMail lub Tutanote i korzystać dla pełniejszej anonimowości z jednej z tych poczt e-mail w przeglądarce Tor Browser wyszukując jedną z tych poczt z wyszukiwarki DuckDuckGO lub wyszukiwarki Startpage https://www.startpage.com .należy także skonfigurować roszszerzenie NoScript wbudowane w przeglądarke TorBrowser tak aby blokowało jak najwięcej syfu czyli tak aby ten wszystki szpiegowsko inwigilacyjny syf absolutnie totalnie likwidowało a w tej zielonej cebuli w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa poziom bezpieczeństwa najlepiej ustawić na wysoki oraz w ustawieniach prywatności zaznaczyć wszystkie 4 opcje i absolutnie nigdy korzystając z tej przegląddarki ich nie odchaczać .rozszerzenie takie jak Umatrix jeszcze bardziej zwiększa prywatność ochronę przed śledzeniem i inwigilacją dlatego że tym rozszerzeniem można zdziałąć olbrzymią wręcz monstrualnie gigantyczną ilość rzeczy np poblokować niewyobrażalną ilość szpiegujących i śledzaących skryptów . to narazie by było na tyle co miałem do napisania w tym oto komentarzu .

Autor edytował komentarz w dniu: 21.12.2016 22:11
  #88 07.09.2016 22:14

Czy mądrą decyzją byłoby uczynienie Tor Browser swoją główną i domyślną przeglądarką internetową?

QuadDamage   1 #87 22.08.2016 14:30

@T.omek: bo TOR nie służy do grania w głupie gierki na fejsbuczku, pewnie dlatego.

Sam program znakomity, warto jednak na samym początku zrobić parę rzeczy:
1. Ściągnąć wersję en-us (angielską), co pozwala na większe "wtopienie się w tło", do tego mamy mniejszą wartość fingerprintingu
2. Nie instalować na pulpicie, w najgorszym scenariuszu możliwość wydobycia nicku usera siedzącego na danym koncie -> "C:\Users\NAZWA-USERA\Desktop\Tor Browser", najlepiej na "C:\TOR"
3. BARDZO WAŻNE: Po instalacji pierwsze co to LPM na zieloną cebulkę -> Privacy and Security Settings -> Security Level ustawić na High (opcjonalnie Medium-High)
4. Options -> Applications, PDF ustawić na "Ask Me", wszystko co nie ma opcji "Ask Me" ustawić na Use Other -> Notepad/Notatnik
5. Options -> Privacy, zaznaczyć "Request that sites not track you"
6. Ustawienia NoScripta (przekreślone "S" koło zielonej cebulki): LPM -> Options, Zakładka "Embeddings", zaznaczyć: "Forbid Java", "Forbid Flash", "Forbid Silverlight", "Forbid Other Plugins", "Forbid IFRAME".

Z takich podstawowych ustawień to tyle, jak ktoś chce więcej to Google -> TOR Best Privacy Settings (lub coś podobnego) i szukać oraz działać aż do skutku. A najlepiej to odpalać TOR-a z TAILS-a, mając fizycznie odłączone wszystkie nośniki danych :)

  #86 09.07.2016 17:22

Dlaczego w tej wersji nie działają strony z flash, chodzi mi o gry przegladarkowe, mam stara wersje tor i działa, a w wersji 6.0.2 już nie.

inet.dysk   4 #85 31.05.2016 18:59

Tak naprawdę, żeby być anonimowym trzeba: linux, lub system windows z pirackim kluczem, korzystać z cudzych sieci WiFi z dala od swojego miejsca zamieszkania i od kamer ulicznych, system musi za każdym razem "odświeżać się" do ustawień świeżo po instalacji, najlepiej zmieniać komputer (nie sprzedawać - utylizować), nie odwiedzać stron, które się lubi, nie wypowiadać się, nie robić zakupów, najlepiej w ogóle nic nie robić - wtedy ma się gwarancję, że jest się anonimowym.

  #84 31.05.2016 14:03

Skąd wiadomo, że Tor nie jest specjalnie przygotowany na obserwowanie niczego nieświadomych użytkowników?

Rivnin   9 #83 31.05.2016 11:33

zdaje mi się czy jest podobny do orfoxa na androida?

Komentarze do poprzednich wersji

  #82 03.04.2016 21:35

Ta wersja po zainstalowaniu uruchamia się tylko raz a później same błędy przy uruchamianiu.

MemoryFive   7 #81 27.02.2016 23:49

Tor był tak popularny i na tyle znany, że zapewne 3/4 tych adresów ip w Torze, z których korzystają użytkownicy to podstawione adresy tajnych lub mniej tajnych służb specjalnych. Więc korzystanie z niego mija się z celem.

Autor edytował komentarz.
Agntx   10 #80 27.01.2016 17:24

Tylko dla paranoików albo osób, które chcą być modne.

Autor edytował komentarz.
Meszuge   16 #79 27.01.2016 14:54

Szybkość tak żałosna, że całe to przedsięwzięcie traci sens.

Kusep   1 #78 18.01.2016 21:36

@e tam cicho być (niezalogowany): Mi nawet z USB ten system TAILS uruchamia się kilkanaście razy dłużej niż Windows XP, a plik worda uruchamia kilka minut...

  #77 23.12.2015 18:04

Znacznie szybszy od tego muła jest ZenMate i do tego nie tylko ukrywa, ale także zmienia IP.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.