Firefox Preview obsługuje WebExtensions. Można zainstalować uBlock Origin

Firefox Preview obsługuje WebExtensions. Można zainstalować uBlock Origin

Firefox Preview na Androida obsługuje już WebExtensions
Firefox Preview na Androida obsługuje już WebExtensions
Oskar Ziomek
05.02.2020 17:00

Firefox Fenix na Androida, który obecnie występuje pod nazwą Preview, docelowo (i najpewniej jeszcze w tym roku) zastąpi mobilnego Firefoksa, jakiego znamy obecnie. Przeglądarka jest rozwijana od dłuższego czasu, ma minimalistyczny interfejs z domyślnym paskiem nawigacji na dole ekranu i obsługuje ciemny motyw – w tym automatyczną jego zmianę, zgodnie z ustawieniami systemowymi.

Firefox Preview obsługuje już także rozszerzenia WebExtensions, a zainteresowani mogą od teraz testować, jak się sprawuje uBlock Origin. W testowym wydaniu Nightly Firefoksa Preview na Androida pojawiła się bowiem możliwość instalacji tego dodatku, na co zwrócił uwagę serwis Techdows. Nie trzeba przy tym kombinować z żadnymi ukrytymi opcjami, a po prostu zajrzeć do opcji.

Firefox Preview na Androidzie i instalacja rozszerzeń.
Firefox Preview na Androidzie i instalacja rozszerzeń.

Aby sprawdzić, jak uBlock Origin sprawuje się w mobilnym Firefoksie, należy pobrać testową wersję przeglądarki, a następnie zajrzeć do głównych ustawień. Sekcja dodatków (tutaj jeszcze w nieprzetłumaczonej formie – add-ons) znajduje się pod koniec listy, w grupie Zaawansowane. Po jej wybraniu, na ekranie pojawią się wówczas możliwe do zainstalowania rozszerzenia, czyli w chwili pisania niniejszego tekstu – jedynie uBlock Origin. Aby go zainstalować, należy dotknąć symbolu +, a następnie zatwierdzić działanie przyciskiem Add.

Po zakończonej instalacji, rozbudowane ustawienia samego uBlock Origin można kontrolować podobnie, jak w desktopowej odmianie. Możliwe jest więc między innymi wyłączenie wstępnego ładowania stron, tworzenie filtrów czy białej listy. Testując rozszerzenia Firefoksa Preview warto pamiętać, że mówimy o wersji Nightly, czyli testowym, niestabilnym wydaniu, które może sprawiać kłopoty i działać w nieprzewidziany sposób.

Firefox Preview na Androida jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania. Opisywaną edycję Nightly można znaleźć w rozwijanym menu Wszystkie wersje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)