Fleksy wraca, znów jest szybka i ma darmowe skórki

Fleksy wraca, znów jest szybka i ma darmowe skórki

25.07.2017 17:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To jednak nie koniec lubianej klawiatury Fleksy. Deweloperzy przyłączyli się do Pinteresta ponad rok temu, ale aplikacja wróciła pod nowym szyldem. Dalszym rozwojem klawiatury dla Androida i iOS-a zajmie się firma Thingthing – autorzy klawiatury dla iOS-a.

Fleksy to aplikacja, która cieszyła się ogromną popularnością wśród osób lubiących szybko pisać na ekranie dotykowym. Niestety jej rozwój został zatrzymany na ponad rok. Dziś w sklepach z aplikacjami pojawiła się nowa wersja 8.3, wprowadzająca sporo poprawek, nowe emoji i kompatybilność z nowszymi systemami mobilnymi (iOS 10).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Fleksy obsługuje język polski i jeśli wierzyć opisowi w ustawieniach, nie jest on już w fazie beta. Bez zmian zostały gesty pozwalające zmieniać sugerowane słowa, wstawiać znaki interpunkcyjne czy usuwać wpisane fragmenty. Niezmiennie dostępne są też rozszerzenia, jak dodatkowy rząd klawiszy z cyframi oraz kolorowe skórki, jednak na iOS-ie więcej jest płatnych, za to na Androidzie wszystkie są darmowe. To efekt uboczny „odchudzania” klawiatury, z której usunięte zostały biblioteki do obsługi płatności, połączenie z chmurą i kilka innych aktywności w tle.

We wpisie Thingthing można przeczytać, że firma jest blisko dostarczenia Klawiatury jako Platformy (KaaP).

Nie wiemy na pewno co to oznacza, ale wnioskując z obecnego kształtu aplikacji Thingthing, widocznej poniżej, chodzi o możliwość osobnej integracji klawiatury z różnymi aplikacjami. Thingthing potrafi na przykład wstawiać zdjęcia z pamięci telefonu i dysków w chmurze tak samo, jak GIF-y. Ta klawiatura nie obsługuje niestety języka polskiego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowszą wersję Fleksy dla Androida i iOS-a znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)