r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fleksy Keyboard 9.4

Strona główna iOS Personalizacja Klawiatury

Fleksy to klawiatura ekranowa dla platformy iOS, która według producenta jest rewolucyjna i zapewnia jeszcze szybsze i wygodniejsze wprowadzanie treści poprzez ekran dotykowy niż do było znane do tej pory. Ma ona być wygodniejsza w obsłudze i umożliwiać pisanie szybsze niż w wypadku bardzo popularnych SwiftKey i Swype. Jej największym atutem jest system przewidywania działań użytkownika, oraz bardzo łatwa obsługa.

Aby skorzystać z klawiatury Fleksy należy ją aktywować z poziomu ustawień iOS. O tym jak tego dokonać poinformuje nas odpowiedni poradnik. W przypadku Fleksy dziwić już na samym początku może brak rozbicia na duże i małe litery. Twórcy wyszli z założenia, że aplikacja jest tak dobra, iż użytkownik nie musi samodzielnie za każdym razem wpisywać czegokolwiek z dużych liter. Poprzez ustawienia możliwa jest jednak zmiana tego zachowania. Swoją szybkość i wygodę aplikacja zawdzięcza analizie tego, co napisał użytkownik. Dzięki bogatym słownikom (niestety w chwili obecnej nie znajdziemy tu wsparcia dla języka polskiego) oraz bardzo rozbudowanej autokorekcie, użytkownik może pisać popełniając wiele błędów, a klawiatura naprawi je za niego. Autem jest także chmura producenta, która pozwala na synchronizowanie słowników i spersonalizowanych informacji między wieloma urządzeniami. Użytkownik może wykorzystać ją także do analizy swoich treści np. z poczty Gmail, serwisów Facebook i Twitter w celu szybszego i lepszego dopasowania się do użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a

Klawiatura obsługuje gesty – np. szybkie usuwanie po przeciągnięciu w lewo, chowanie klawiatury po przeciągnięciu dwoma palcami w dół, czy też dodanie wyrazu do słownika po takiej samej czynności wykonanej w górę. W ramach rozbudowanych ustawień użytkownik może ręcznie rozbudować słownik, a także zmienić wygląd klawiatury: dostępnych jest kilka rozmiarów i motywów, możliwe jest również pisanie na „ukrytej” klawiaturze po osiągnieciu odpowiedniej wprawy. Aplikacja posiada wbudowaną grę szybkiego pisania, a także system osiągnięć zdobywanych wraz z jej wykorzystaniem. Oferuje również sporą bazę emotikonów oraz popularnych naklejek. Choć aplikacja jest darmowa, to posiada także rozbudowany sklep z płatnymi dodatkami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?

11
OPROGRAMOWANIE 16.06.2016 | Łukasz Maślanka

Zbliża się koniec popularnej klawiatury Fleksy na Androida oraz iOS? Firma, która stworzyła tę popularną aplikację, została wykupiona przez Pinterest, a jej pracownicy mają się skupić na rozwijaniu algorytmów odpowiadających za wyszukiwanie obrazów w tym serwisie społecznościowym. Sama klawiatura nie będzie zaś już rozwijana. Fleksy to aplikacja, która zyskała sporą grupę fanów. Ze sklepu Google Play pobrało ją kilka milionów użytkowników, a popularność przyniosła wymierne efekty: w 2015 r. Google uznał ten program za jeden z najlepszych dostępnych w swoim sklepie z aplikacjami mobilnymi.…

Pisanie po ekranie na iPhonie oraz iPadzie. Dobre klawiatury na iOS

14
OPROGRAMOWANIE 06.04.2016 | Łukasz Maślanka

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy zestaw najciekawszych klawiatur na urządzenia z Androidem. Teraz mamy dla Was listę klawiatur wartych uwagi dla urządzeń z systemem iOS. Możliwość zainstalowania alternatywnej klawiatury to oczywistość dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Ale użytkownicy urządzeń z iOS długo czekali na to, aż Apple pozwoli instalować tego typu oprogramowanie. Taka możliwość pojawiła się wraz z premierą wydania tego systemu z numerem 8.0. Wcześniej korzystając z iPhonea lub iPada trzeba było się pogodzić z tym, że jest się skazanym na używanie klawiatury…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.