Flickr i Vimeo mają być zintegrowane z zupełnie płaskim iOS 7

22.05.2013 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliża się coroczna Worldwide Developer Conference organizowana przez Apple i coraz więcej mówi się o nadchodzącej wersji systemu iOS dla mobilnego sprzętu z jabłkiem. Tak jak w poprzednich wersjach iOS „zapieczony” został Twitter i Facebook, tak w kolejnej prawdopodobnie znajdzie się głęboka integracja z następnymi usługami społecznościowymi — z Flickrem i Vimeo. Nie można wykluczyć, że to nie są jedyne serwisy.

Integracja Vimeo z iOS zapewniłaby użytkownikom wygodną metodę udostępniania filmów na serwisie znanym głównie z artystycznych produkcji i wysokiej jakości treści. Tym samym Apple zrobiłby na troszkę złość Google'owi (raz już próbował i skutki tego posunięcia były opłakane, ale może teraz obejdzie się bez apokalipsy), od którego usług, w tym YouTube, stara się odciąć.

Od pewnego czasu mówi się także o tym, że Apple będzie podążać za wizją Jony'ego Ive'a, który przejął zespół projektujący interfejsy użytkownika w firmie Apple po Scocie Forstallu. Forstall był znanym miłośnikiem skeumorfizmu (projektowania elementów graficznych interfejsu tak, aby przypominały prawdziwe przedmioty) i jego odejście z Apple'a wzbudziło nadzieję, że w końcu przeszyta dratwą skóra i przewracanie kartek w kalendarzu zniknie z iOS. Jak mógłby ewentualnie wyglądać płaski iOS 7, na początku tego miesiąca pokazała firma Simply Zesty:

iOS 7 : Welcome to the future of the iPhone

Według analityków mało prawdopodobne jest, że w nowym iOS porzucone zostaną ikony z zaokrąglonymi rogami — ten kształt towarzyszy wielu produktom Apple'a, nie tylko w postaci elementów interfejsu, ale także produktów (Apple TV, Mac Mini) i opakowań. Wiadomo natomiast, że zmiany pod kierownictwem Ive'a dotyczyć będą nie tylko wyglądu systemu — może zmienić się także sposób jego obsługi oraz zachowanie w niektórych sytuacjach.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie rozwojem iOS i OS X kieruje ta sama osoba — Craig Federighi — nie można wykluczyć, że zmiany dotkną także system dla Maków. Na razie nawet nad kalendarzami dla iOS i OS X pracują osobne zespoły, wieść gminna jednak niesie, że latem w Cupertino będzie duże przemeblowanie…

O wszystkim dowiemy się 10 czerwca.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)