Fluent Design pojawi się także w Internecie. Zastąpi Material Design?

Fluent Design pojawi się także w Internecie. Zastąpi Material Design?

08.06.2017 18:03, aktual.: 08.06.2017 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Światło, głębia, ruch, materiał, skala – Microsoft chce, aby na tych filarach budować nie tylko natywne oprogramowanie na WIndowsa 10, ale także strony internetowe . Fluent Design, który ma uczynić Windowsa 10 piękniejszym, ma także upiększyć Internet.

Na tegorocznej konferencji deweloperskiej Microsoftu zobaczyliśmy nowy wygląd Windowsa 10. Język wzornictwa znany wcześniej jako Project Neon, został przemianowany na Fluent Design, a wymienione na początku założenia mają przyświecać podczas projektowania wyglądu systemu, jak i aplikacji.

Użytkownicy Windowsa 10 mogą już korzystać z pierwszych aplikacji stworzonych zgodnie z Fluent Design. Odświeżony interfejs otrzymał odtwarzacz Groove czy preinstalowany kalkulator. Nowy język wzornictwa stosowany jest także w aplikacjach na mobilnego Windowsa, a Microsoft planuje go wprowadzić również do Internetu.

W sieci pojawiły się filmiki przedstawiające przykłady stron internetowych w Fluent Design. Trzeba przyznać, że strony wyglądają nowocześnie, całkiem atrakcyjnie i są dość przejrzyste. Zostały zaprojektowane by przede wszystkim dobrze się prezentować, a mimo przejrzystości, niekoniecznie są stworzone by być wygodnymi. Duże elementy powinny sprawdzić się na mniejszych ekranach oraz ekranach dotykowych.

Czy Fluent Design zastąpi Material Design wypromowany przez Google? Trzeba pamiętać, że w Internecie, zwłaszcza pod względem dostarczania wykorzystywanych na co dzień przez miliony usług, rządzi Google, a nie Microsoft. Zainteresowanych stosowaniem nowego języka wzornictwa Microsoftu, odsyłamy na stronę Microsoft Web Framework.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)