Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy

Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy19.07.2017 14:41
Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy

Microsoft konsekwentnie wprowadza swój nowy język wzornictwa. Powoli trafia on do Windowsa 10, Windowsa 10 Mobile oraz zaczyna pojawiać się w testowych wersjach oprogramowania Xboksa One. Teraz filary Fluent Design – światło, głębia, ruch i skala, zauważyli użytkownicy aplikacji Office Mobile w wersji na Windows 10.

źródło: windowscentral.com
źródło: windowscentral.com

Informacje o nowościach podchodzą od uczestników programu Windows Insider. Mamy więc do czynienia z fazą testów, ale już na ich podstawie możemy ocenić zmiany, które niebawem powinny trafić do stabilnych wydań i wszystkich użytkowników. Nowości trafiły do aplikacji Word, PowetPoint i Excel. Na opublikowanych zrzutach ekranu widać, że wybrane elementy stały się półprzezroczyste, naśladując zmatowione szkło i akryl.

źródło: neowin.net
źródło: neowin.net

Zmiany w interfejsie nie są duże . Mamy do czynienia tylko z drobnymi usprawnieniami i zmianą wzornictwa kilku głównym elementów. Większość użytkowników twierdzi, że wprowadzenie Fluent Design uczyniło pakiet atrakcyjniejszym.

Nowości trafiły dopiero tylko na komputery osobiste z pominięciem pakietu skierowanego na urządzenia mobilne. Aktualizacja zostałą dostarczona w dwóch oddzielnych wersjach: 17.8414.10001.0 dla komputerów osobistych oraz 17.8414.10002.0 dla urządzeń mobilnych. Obecnie mobilnego Office nie zobaczymy jeszcze w wynikach wyszukiwania Windows Store. Możemy go jednak pobrać za pomocą bezpośrednich linków – Word, Excel oraz PowerPoint.

źródło: neowin.net
źródło: neowin.net

Nie wszystkie aplikacje zostały zaktualizowane, chociażby OneNote nie otrzymał nowości w interfejsie. Notatnik Microsoftu w wersji UWP dostał ostatnio aktualizację, ale nie wprowadza ona Fluent Design. Oczywiście należy pamiętać, że nad rozwojem OneNote’a pracuje inny zespół i możliwe, że na nowe wzornictwo przyjdzie nam dłużej poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)