Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy

Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy

Fluent Design trafia do mobilnego Office'a. Word stał się ładniejszy
19.07.2017 14:41

Microsoft konsekwentnie wprowadza swój nowy język wzornictwa. Powoli trafia on do Windowsa 10, Windowsa 10 Mobile oraz zaczyna pojawiać się w testowych wersjach oprogramowania Xboksa One. Teraz filary Fluent Design – światło, głębia, ruch i skala, zauważyli użytkownicy aplikacji Office Mobile w wersji na Windows 10.

źródło: windowscentral.com
źródło: windowscentral.com

Informacje o nowościach podchodzą od uczestników programu Windows Insider. Mamy więc do czynienia z fazą testów, ale już na ich podstawie możemy ocenić zmiany, które niebawem powinny trafić do stabilnych wydań i wszystkich użytkowników. Nowości trafiły do aplikacji Word, PowetPoint i Excel. Na opublikowanych zrzutach ekranu widać, że wybrane elementy stały się półprzezroczyste, naśladując zmatowione szkło i akryl.

źródło: neowin.net
źródło: neowin.net

Zmiany w interfejsie nie są duże . Mamy do czynienia tylko z drobnymi usprawnieniami i zmianą wzornictwa kilku głównym elementów. Większość użytkowników twierdzi, że wprowadzenie Fluent Design uczyniło pakiet atrakcyjniejszym.

Nowości trafiły dopiero tylko na komputery osobiste z pominięciem pakietu skierowanego na urządzenia mobilne. Aktualizacja zostałą dostarczona w dwóch oddzielnych wersjach: 17.8414.10001.0 dla komputerów osobistych oraz 17.8414.10002.0 dla urządzeń mobilnych. Obecnie mobilnego Office nie zobaczymy jeszcze w wynikach wyszukiwania Windows Store. Możemy go jednak pobrać za pomocą bezpośrednich linków – Word, Excel oraz PowerPoint.

źródło: neowin.net
źródło: neowin.net

Nie wszystkie aplikacje zostały zaktualizowane, chociażby OneNote nie otrzymał nowości w interfejsie. Notatnik Microsoftu w wersji UWP dostał ostatnio aktualizację, ale nie wprowadza ona Fluent Design. Oczywiście należy pamiętać, że nad rozwojem OneNote’a pracuje inny zespół i możliwe, że na nowe wzornictwo przyjdzie nam dłużej poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)