Foxit Reader 6 z interfejsem w stylu wstążki i nie tylko

Foxit Reader 6 z interfejsem w stylu wstążki i nie tylko

Kuba Pawlak
17.04.2013 11:38, aktualizacja: 17.04.2013 12:09

Firma Foxit Software udostępniła dzisiaj kolejną wersję swojego czytnika plików PDF — Foxit Reader 6. Program stanowi ciekawą alternatywę dla Adobe Readera, po którą sięgają najczęściej użytkownicy naszego serwisu.

Foxit Reader to niewielka aplikacja umożliwiająca przeglądanie dokumentów w formacie PDF. Główne zalety Foxit Readera to jego niewielkie rozmiary i bardzo szybkie uruchamianie oraz odczytywanie dokumentów. Program wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje, m.in.: wydruk dokumentów, wyszukiwanie, możliwość kopiowania tekstu czy też możliwość kopiowania do schowka dowolnego fragmentu dokumentu w postaci grafiki. Aplikacja integruje się z najpopularniejszymi przeglądarkami WWW,

Obraz

W najnowszej wersji narzędzia pojawiło się sporo zmian i nowości. Jedną z najbardziej widocznych, obok nowego interfejsu graficznego, jest wprowadzenie zestawu narzędzi do tworzenia plików PDF. Użytkownicy mogą teraz tworzyć pliki PDF bezpośrednio z takich aplikacji jak Word, PowerPoint i Excel dzięki instalacji specjalnego rozszerzenia. Szósta wersja programu umożliwia również konwersję dokumentów z setek typów plików do formatu PDF oraz oferuje wirtualny sterownik drukarki PDF, który pozwala na generowanie plików PDF z poziomu dowolnej aplikacji. Foxit Reader 6.0 pozwala również na skanowania dokumentów i zapisywanie ich w formie edytowalnych plików PDF, tworzenie odręcznych podpisów dokumentów cyfrowych czy udostępnianie dokumentów PDF za pośrednictwem poczty elektronicznej, usług Facebook, Twitter i Evernote.

Darmową wersję programu Foxit Reader 6.0.2 Build 04131 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Akcesoria → Przeglądarki dokumentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)