Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Karta internetowa w BZ WBK – jak to działa?

Mocno zdeprymowany ostatnimi niepowodzeniami z Origin i Paypal (przy zakupie jakiejkolwiek produkcji wymagano ode mnie karty kredytowej spod znaku Mastercard/VISA, której ogólnie rzecz biorąc nie posiadam), postanowiłem znaleźć jakąkolwiek alternatywę, tak abym mógł cieszyć się interesującymi mnie grami.

Oczywiście najprostszym krokiem byłoby założenie karty kredytowej. Konto bankowe mam (Pekao), w zasadzie wystarczyłoby skoczyć do banku i taką kartę zamówić. Problem w tym, że nie zamierzam płacić za coś, co używam stosunkowo sporadycznie. Jestem posiadaczem karty debetowej Maestro i jest ona na chwilę obecną wystarczająca – mogą nią zapłacić praktycznie wszędzie – idąc przez galerie handlowe, dyskonty spożywcze typu Biedronka (sprostowanie - w Biedronce nie zapłacimy kartą, miałem na myśli ogólną sieć sklepów spożywczych :), a na sklepach Żabki skończywszy, a więc? Bezsens, zamawiać kolejną kartę, która służyłaby mi do tego samego, a jedynym wyjątkiem byłyby zakup jakiś gier/aplikacji/amazonowych śmieci – robię to na tyle rzadko, że nie widzę sensu bulić za dodatkowe koszty utrzymania karty, zwłaszcza że mieszkamy w Polsce, a nie na ogólnie pojętym Zachodzie. A i taka karta w Pekao do najtańszych nie należy, toteż od razu pozbyłem się problemu...

Tak się akurat złożyło, że do tej pory kompletnie się tym nie przejmowałem, ale całą sytuację zmienił ten cholerny Origin. Na Steamie robię sobie zakupy bezproblemowo za pomocą Paypal, a tutaj lipa – już przechodzę do koszyczka z grami, podaje wszystkie dane, loguje się do Paypal i ciach – aby dokończyć zakupy dodaj swoją kartę! Szlag mnie trafia!

No nic myślę, co tu dyskutować? Trzeba znaleźć rozwiązanie, aby w jak najszybszy, najprostszy oraz najtańszy sposób, pozbyć się trapiącego mnie problemu.

Z pomocą przyszedł mi Bank Zachodni WBK, który oferuje coś takiego jak karta internetowa. Inne banki (chociaż nie wszystkie) również oferują takową kartę, ale tylko w BZ WBK założenie karty jest totalnie darmowe oraz najszybsze i najtańsze (przynajmniej z tego, co mi się rzuciło w oczy, być może się mylę).

Czym jest karta internetowa BZ WBK? Jak przeczytamy na stronie banku:

Karta internetowa to rodzaj elektronicznej portmonetki. Korzystasz wyłącznie z pieniędzy, którymi sam ją zasilisz. Ponadto nie musisz podpisywać umowy z Bankiem, ani wypełniać żadnego wniosku. Wystarczy, że zakupisz kartę (karta internetowa bez plastiku), a otrzymasz dane wymagane do realizacji płatności w Internecie. Po załadowaniu karty internetowej środkami możesz rozpocząć zakupy on-line.

Brzmi bardzo fajnie, prawda? Wszystko masz online, w rzeczywistości „karta” nie jest standardowym plastikiem tylko ciągiem cyfr, które dostajemy od banku. No dobrze, ale jak taką kartę założyć?

Najprostszym sposobem będzie wejście na stronę http://prepaid.bzwbk.pl/

Od razu wita nas okno, na którym widzimy interesujące nas informacje. Klikając na poszczególne elementy, możemy zaznajomić się z ofertą banku, ale ja postaram się przedstawić moment czystej rejestracji.

Przechodzimy do Rejestracji, którą widzimy u góry ekranu.

Przy pytaniu „Jaką kartę chcesz zarejestrować?”, wybieramy odpowiedź „Kartę internetową”, po czym przy dodatkowym queście „Czy posiadasz internetową kartę plastikową lub w postaci dokumentu PDF?”, wybieramy odpowiedź „Nie”.

Następnie pojawia nam się okno danych użytkownika, które wypełniamy zgodnie z naszą tożsamością. O czym warto wspomnieć? Login jest naszym adresem e-mail, natomiast bardzo ważne jest podanie numeru telefonu komórkowego, gdyż na ten numer przyjdzie nam bardzo ważny kod CVV2, który jest bardzo często wymagany przy wszelkich transakcjach.

Kończąc już rejestrację, na jej końcu otrzymamy wygenerowany plik PDF, na którym będzie się znajdował nasz numer karty oraz rachunku. Warto go sobie od razu gdzieś zapisać, gdyż drugi raz już go nie zobaczymy. Praktycznie w kilka sekund po rejestracji przyjdzie do nas również SMS z kodem CVV2. Ten warto sobie zapamiętać (to tylko 3 cyfry) lub ew. zapisać w miejscu niedostępnym dla innych).

OK, kartę internetową już mamy, więc jak jej używać?

Najprościej – przechodzimy ponownie do strony http://prepaid.bzwbk.pl

Wchodzimy w zakładkę „Serwis on-line”, po czym logujemy się, jako login podając nasz adres mail oraz hasło. Teraz mamy możliwość zarówno zaznajomienia się z możliwościami karty, ujrzenia swoich danych, a także zdarzeń systemowych (kto się kiedy logował i z jakiego IP) oraz zobaczymy dane naszej karty, razem z historią ostatnich transakcji. Wszystko jest ułożone przejrzyście i wygodnie, a całość wymaga ledwie kilku kliknięć.

To co nas interesuje to oczywiście możliwość doładowania karty. Najprościej będzie ją doładować metodą BlueCash (o której możemy więcej poczytać na stronie). Ogólnie chodzi w niej o tym, że jest najprostsza i najszybsza. Jedyną wadą jest mała opłata (1zł) od przelanego każdego 1000zł, ale nie oszukujmy się – bank MUSI na czymś zarobić, a biorąc pod uwagę że ta złotówka to nie jest wiele, a i tak wszystko dostajemy za free – dlaczego nie?

Aby doładować kartę, wchodzimy do menu „Doładowanie karty”, po czym wybieramy nasz bank, numer zasilanej karty oraz kwotę. Następnie strona automatycznie przekierowuje nas do naszego banku, gdzie przelew już kończymy. Całość jest identyczna jak w przypadku PayU na Allegro. Również o dodaniu wspomnianej złotówki nie musimy pamiętać, do naszej transakcji zostanie ona dodana automatycznie. Przykład - doładowujemy kartę za 100zł. W przelewie bankowym natychmiast pojawi się nam kwota 101zł. Proste i nieuciążliwe.

No dobrze, ale pewnie wiele osób zada pytanie – ile to kosztuje? Założenie karty 1zł (opłata ta jest pobierana wraz z pierwszym doładowaniem), utrzymanie karty 0zł, przelewy na kartę 1zł za każdy 1000zł. Warto wspomnieć, ze karta jest ważna „tylko” 2 lata. Do tego maksymalny jednokrotny przelew to 500zł, natomiast w ciągu miesiąca nie możemy przekroczyć 3000zł. To w takim mega skrócie. Jak za coś, co jest prawie darmowe, jest całkiem nieźle.

Zainteresowanie mogą się również zaznajomić z FAQ, dostępnej pod tym adresem.

Wrażenia z użytkowania karty? Jest bosko. Przelewy wykonują się szybko, jest naprawdę fajnie. Nie muszę się martwić o jakieś karty kredytowe, a tym bardziej za ich opłacanie. Wszystko mam pod ręką i działa toto przyjemnie. Jeśli ktoś jest zainteresowany to bardzo polecam.*

*Nie jest to żadna reklama banku BZ WBK, opisałem własne wrażenia płynące z użytkowania karty.

 

internet porady inne

Komentarze

0 nowych
sgj   12 #1 24.04.2012 18:06

"mogą nią zapłacić praktycznie wszędzie – idąc przez galerie handlowe, dyskonty spożywcze typu Biedronka,"

Akurat Biedronka nie akceptiuje żadnych kart.

freeq52   8 #2 24.04.2012 19:03

Hmm, faktycznie z tą Biedronką się troszkę zagalopowałem :D Bardziej chodziło mi o pokazanie, że jeśli chodzi o zakup w którejś z sieci sklepów spożywczych, to nie ma wielkiego problemu, a akurat jakoś Biedronka pierwsza przyszła mi na myśl, bo każdy ją zna :) Mój błąd...

djfoxer   19 #3 24.04.2012 22:06

Świetnie, że opisałeś to, wielu osobom na pewno taki wpis się przyda. Dodam tylko, że taką kartę internetową BZ WBK, można zarejestrować w Microsoft Marketplace i płacić nią za aplikacje.

freeq52   8 #4 25.04.2012 10:33

Taką kartę może dodać praktycznie wszędzie, gdzie istnieje możliwość zapłaty kartą Mastercard/VISA (te dwie pojawiają się praktycznie zawsze i wszędzie), a więc jest to naprawdę wygodne :)

kamil_w   11 #5 25.04.2012 10:53

Jakiś czas temu miałem problem z zakupem biletów lotniczych WizzAir przy pomocy tej karty od BZ WBK. Jednak to było, jak już napisałem, jakiś czas temu. Może teraz się coś zmieniło.

freeq52   8 #6 25.04.2012 12:06

@kamil_w

Ciężko mi powiedzieć, jak jest teraz - aż tak daleko się w to nie zagłębiałem, bo podróży lotniczej w najbliższym czasie nie planuję :) A próbowałeś się wtedy skontaktować czy to z liniami czy też z obsługą banku?

IcyMat   6 #7 25.04.2012 14:08

@freeq52 podjąłeś słuszną decyzję udając się od razu do BZ WBK. Ja byłem w identycznej sytuacji co Ty i wybrałem ten drugi bank, o którym pisałeś, że masz w nim konto (nie mam ochoty reklamować jego nazwy...). To był największy błąd.
Ja nie miałem możliwości wyboru kart, które pojawiły się teraz z okazji Euro więc otrzymałem zieloną kartę Visa. To była jakaś tragedia... księgowanie transakcji na karcie po 3 dniach, środki nawet nie były blokowane, a podobno miały być. Karta mogła się "zminusować", a podobno to nie miało być możliwe (w regulaminie były dwa sprzeczne pod tym względem punkty). Nikt w tym uroczym banku nie wiedział w zasadzie jak ta karta ma działać (rozmawiałem z 3 osobami i usłyszałem 3 różne wersje)... po 4 miesiącach sprzeczek, pisania pism i godzinach spędzonych w banki udało mi się uwolnić od tej karty i przeszedłem do BZ WBK, czego do dnia dzisiejszego nie żałuję :)

kamil_w   11 #8 25.04.2012 16:18

@freeq52
Nie kontaktowałem się ani z liniami lotniczymi, ani z bankiem. Próbowałem zapłacić z tej karty z czystej ciekawości czy zadziała i wtedy niestety poległa. Skończyło się na tym, że zapłaciłem zwykłą kartą MasterCard. Nie wiem jak jest teraz, bo tej karty używam obecnie jedynie do zakupu programów w Google Play.

freeq52   8 #9 25.04.2012 16:21

@kamil_w

Rozumiem. Szkoda, że nie próbowałeś się z nikim skontaktować, być może po prostu był (a może dalej jest) nieznany nikomu problem, który da się rozwiązać. A może jest też tak, że jednak się po prostu nie da i tyle. Chyba się tego nie dowiemy :D

kuba144   5 #10 25.04.2012 18:18

Ja założyłem tą kartę specjalnie do Google Play. Przelałem symboliczną złotówkę (+ 1zł za przelew) z normalnego konta w Pekao SA i kasa wsiąknęła. Najdziwniejsze jest to, że dostałem smsa od BlueCash, a złotówki na koncie nie widzę. Po wysłaniu maila dostałem odpowiedź, że kwota została zaksięgowana. Nie wiem co źle zrobiłem ale dałem sobie spokój i założyłem konto w mBanku.

kamil_w   11 #11 25.04.2012 18:49

Ja z tego BlueCash'a w ogóle nie korzystam. Zdecydowanie wolę zwykły przelew bankowy. Fakt, że czeka się dłużej na zaksięgowanie środków na koncie, ale jeden dzień nikogo nie zbawi. Ba! Nawet Jezusowi zbawianie zajęło 3 dni. ^^

Nazir50   4 #12 25.04.2012 19:53

Korzystam z płatności również PayPal i karty MC Citi i nigdy nie mam problemów z płatnościami i akceptacją w internecie.

Jak czytam czasem bzdury i fantazje o problemach to śmiech mnie ogarnia kto to pisze i jakim jest wieku bo raczej nigdy nie był w banku lub nie miał własnej karty MC/Visa

TomTar   7 #13 25.04.2012 20:23

@nazir
Jak widzę to ty nigdy z niczym nie masz problemu.

Ja założyłem sobie kartę prepaid w WBK i również nie żałuję

freeq52   8 #14 25.04.2012 20:54

@kuba144

Widać nie doczytałeś :D Po pierwsze - jeśli przelałeś to za pomocą BlueCash - to ten przelew automatycznie kosztował Cię 1zł :) Ba, po drugie - opłata za kartę internetową w BZ WBK kosztuje właśnie 1zł i kwota ta jest pobiera właśnie przy pierwszym przelewie (nie wiem, jak to wygląda przy doładowaniu kwotą 1zł hehe).

@kamil_w

Często na Steamie czy też Origin występują promocje, które trwają tylko 24h. W tym przypadku czas może mieć znaczenie, bo czasem zdarzają się zniżki nawet 75%.

@Nazir50

Z kolei jak ja czytam Twoje komentarze, to mam wrażenie że jest to karta nie Twoja, a Twojej mamy :D:D

  #15 29.04.2012 18:03

W mBanku każda zwykła karta debetowa którą każdy dostaje za free może być wykorzystywana jako karta internetowa, wystarczy odblokować limit zerowy karty na płatności internetowe.

Canaletto   13 #16 29.04.2012 19:53

Czy jeśli chciałbym doładować portfel Steam z tej karty kwotą w Euro, to czy zostanie pobrana prowizja za przewalutowanie?

freeq52   8 #17 30.04.2012 08:43

Szczerze nie robiłem jeszcze zakupów na Steamie, ale z tego co informuje strona banku:

"W przypadku transakcji zagranicznych w walucie innej niż EUR do wartości transakcji doliczana jest automatycznie prowizja za przewalutowanie transakcji w wysokości 3 %."

Axles   18 #18 02.05.2012 11:04

Nie wiem czy ktoś wspomniał tutaj o tym, ale tą kartą można także płacić w Android Market (Play Google)

NRN   10 #19 03.05.2012 13:06

Karta Internetowa w WBK najbardziej bezproblemowa? Mam konto w ING, 3 kliknięcia, mam nową Wirtualną K@rtę VISA. Przelew wewnętrzny w tym samym systemie online, i po sprawie.

A tak przy okazji - największy kant świata bankowości na dzień dzisiejszy:
- Chcę kupić grę za dolary
- Mam złotówki
- Kiedyś: kupuję dolary za złotówki, kupuję grę, jestem szczęśliwy
- Dziś: kupuję euro za złotówki, kupuję dolary za euro, kupuję grę, widzę na rachunku na poziomie 30-40 zł stratę ok. 5 zł w stosunku do tego ile powinienem był zapłacić, nie jestem szczęśliwy

No ale cóż, widać tak musi być...

  #20 10.05.2012 13:01

Taką kartę może dodać praktycznie wszędzie, gdzie istnieje możliwość zapłaty kartą Mastercard/VISA (te dwie pojawiają się praktycznie zawsze i wszędzie), a więc jest to naprawdę wygodne :)

ZGADZA SIĘ , JEST TO WAŻNA INFORMACJA .

wojtekadams   19 #21 11.06.2012 09:58

Jakiś czas temu czytałem ten wpis i się skusiłem na ową kartę i nie żałuje!

  #22 22.06.2012 18:46

z tego co czytam to starter biedronka jest niedozaakceptowania!!! i jest to jedno wielkie oszustwo bo na zewnatrz nic nie pisze a ekspedientka mowi ze wszystkie informacje sa w srodku po czym widzimy ze tam nie ma nic i JUZ STARTERA NIE DA SIE ZWRÓCIC!!!

Canaletto   13 #23 02.07.2012 14:56

Jakiś czas temu i kilka komentarzy powyżej pytałem o doładowanie portfela Steam w walucie Euro. Dziś doładowałem portfel za 5 Euro i z karty internetowej ubyło 21,73 zł, także żadnej prowizji nie pobierają. Niniejszym stwierdzam, że karta internetowa WBK to najlepszy sposób doładowania konta Steam. :) Nie bawcie się więcej w Paysafecard.

freeq52   8 #24 02.07.2012 15:50

Ja również dzisiaj (w końcu!) użyłem karty do zakupów na Steamie, tj. do kupna Warhammer 40000: Space Marine (swoją drogą świetna promocja, która kończy się chyba dziś) i potwierdzę Twoje słowa - BZ WBK nie pobiera żadnych prowizji :) Paysafecard też jest niezły, ale to już zależy od usera co sobie wybierze.

Canaletto   13 #25 04.07.2012 10:18

Masz rację, Paysafecard jest niezły, ale nie na Steama, gdzie minimalna wpłata wynosi 5 Euro. Kupujesz PSC za 20 zł i zawsze brakuje tej złotówki z groszami. Wtedy albo kupujesz drugiego za 20 zł, albo jesteś zmuszony żebrać po forach o resztki z PSC. ;)

  #26 08.07.2012 00:50

Czy do karty prepaid ma dostęp uskarbowy czy inne tego typu instytucje? Moga zablokować środki?

freeq52   8 #27 23.07.2012 09:25

@hanka1974

Ciężko mi powiedzieć, nie znam się na tyle aby jednoznacznie stwierdzić czy urząd skarbowy ma dostęp do tych danych, ale może być coś na rzeczy, bo jednak podajesz swoje dane oraz - co ważne - PESEL.

Zaś co do samej karty - odkryłem dwie spore wady:

1) Nie można zasilić karty w weekendy. Tzn. środki owszem zostaną dodane, ale tylko w dni robocze, co oznacza że gdybyśmy chcieli na szybko przelać kasę w sobotę lub niedzielę, ew. jakieś święto, to niestety mocno się rozczarujemy i będziemy zmuszeni czekać do najbliższego dnia pracującego. Dla mnie to dziwne...

2) Wykup środków kosztuje aż 15zł. To sporo.

  #28 03.09.2012 16:00

Czy można tą kartę doładować w placówce BZ WBK? I czy jest akceptowana przez pay pal?

  #29 06.09.2012 15:52

NRN - odpowiedzią na twój problem jest sposób rozliczania karty. Nie płaci się w dolarach kartą rozliczaną w euro, bo masz dwa przewalutowania, takie jak opisałeś. Jak płacisz kartą rozliczaną w tej samej walucie obcej to masz tylko jedno.

Canaletto   13 #30 08.09.2012 08:24

@freeq52: "Nie można zasilić karty w weekendy. Tzn. środki owszem zostaną dodane, ale tylko w dni robocze, co oznacza że gdybyśmy chcieli na szybko przelać kasę w sobotę lub niedzielę, ew. jakieś święto, to niestety mocno się rozczarujemy i będziemy zmuszeni czekać do najbliższego dnia pracującego."

UWAGA!
Kartę internetową BZWBK MOŻNA doładować w weekendy i to zupełnie za darmo! Poniżej opis jak to zrobić:
1. Wchodzimy na stronę https://secure.przelewy24.pl/karty/?k=2
2. Podajemy wymagane dane (numer konta, kwota, itp.)
Sposób ten sprawdziłem przed chwilą (sobota rano) i pieniądze doszły w 2-3 minuty, także wszystko gra. ;)

djDziadek   17 #31 08.09.2012 08:44

Ciekawe rozwiązanie, ja natomiast mam konto w banku na "M" (gdzie ubezpieczają się nawet kosmici) i mam ciekawszą opcję (nie wiem czy jest jeszcze dostępna :)).
Wirtualna karta z płatnością w USD, dowcip polega na tym, ze jest to karta dopisana do mojego konta (zupełnie bezpłatna), którą mogę zasilić zawsze i wszędzie (mając dostęp do internetu) z własnego konta (złotówkami), mogę ją zarejestrować we wszystkich wymienionych przez powyższych pisaczy miejscach.
Różnica polega na tym, że nie mam przeliczeń między walutowych (tylko USD po kursie PKO i to tylko w chwili wykonania płatności) i po dokonaniu transakcji resztę kasy mogę bez problemu cofnąć na swoje konto, więc nie ma możliwości obrobienia mi karty z kasy :) - łatwe - wygodne i bezpieczne (czego nie można powiedzieć w wypadku zarejestrowania głównej karty) :)
W moim banku to rozwiązanie funkcjonuje od kilku lat :)

Autor edytował komentarz.
freeq52   8 #32 11.09.2012 14:09

@Canaletto

Źle może podałem :) Nie można tej karty zasilić bezpośrednio ze strony bzwbk, tj. za pomocą doładowania BlueCash.
Na stronie bzwbk widnieje też taka informacja, którą na nieszczęście przeczytałem za późno, no ale to mój błąd:

"Pamiętaj jednak, że ze względu na dostępność systemu bankowego BZWBK doładowanie zostanie zaksięgowane on-line w następujących dniach:

- od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 21:00,
- w soboty, niedziele oraz dni świąteczne, ustawowo wolne od pracy system jest niedostępny."

  #33 13.09.2012 19:19

Bardzo dobra recenzja:) Akurat zastanawiam się nad taką formą płatności. Wszystko bardzo dobrze wytłumaczone. Łącznie ze "Screenami":) Nawet Bank WBK lepiej by nie napisał:):)

  #34 02.10.2012 20:55

Mam pytanie, dlaczego moja karta internetowa w BZWBK nie została zaakceptowana w Android Markecie ?!!

  #35 19.10.2012 14:32

Czyli jak rozumiem można zrobić przelew z konta internetowego na tą kartę? Karta jest w EUR i za przewalutowanie pobierana jest prowizja, a jak to się ma przy płaceniu w PLN? Możliwe jest "zamknięcie" takiej karty? Czy po 2 latach sama przestanie "działać"? Teraz są nowe wyższe limity pojedynczej transakcji 4 000 zł, a koszt takiej karty to 4,99 zł.

  #36 17.11.2012 00:02

@Canaletto
Spróbowałem tak zrobić jakieś 10 minut temu, kasy póki co nie ma mimo że przelewy24 poinformowało że niby transakcja przyjeta do realizacji. :/

  #37 29.11.2012 13:54

Orientuje się ktoś czy ta karta działa w itunes store?

  #38 12.12.2012 21:55

Czy kartą prepaid z PekaoSA też można płacić na Steamie?

  #39 16.12.2012 23:11

Czy tę kartę mozna zarejestrowac na fikcyjne dane, i telefon prepaid, nie zwyklem podawac swoich danych jesli to niekonieczne

  #40 20.12.2012 09:10

Witam,
moja karta internetowa BZWBK nie chce, że tak się wyrażę, autoryzować w MarketPlace... Głównie po to założyłem tę kartę. Jakieś pomysły?

  #41 20.12.2012 20:28

Kupiłem ta karte przez Allegro w banku , chce ja zarejestrowac i nie mogę Rejestracja nie powiodła sie . próbowałem na 2 komputerach, zmieniałem przegladarki i nic :(

freeq52   8 #42 10.01.2013 09:24

Odnośnie kilku komentarzy typu: "Czy działa?", "Dlaczego nie działa?", "Czy można czy też nie?" - moja odpowiedź jest krótka - nie jestem pomocą techniczną banku BZ WBK :) Opisałem, że coś takiego istnieje, że jest praktycznie darmowe i że każdy może to wypróbować. Ze wszystkimi pytaniami i problemami proszę kierować się do banku, bo nie mam tyle czasu, aby dowiadywać się rzeczy, które mi są niestety, ale niepotrzebne... A dane banku są ogólnodostępne, więc zamiast zadawać takie pytanie tu, warto dowiedzieć się u źródła.

  #43 10.01.2013 23:23

Też mam taki problem. Google play pokazuje jakiś błąd. Portfel google mówi o problemie z autoryzacją karty i każe skontaktować się z bankiem. Bank milczy. Kasa na koncie kwitnie. Lipa!

  #44 11.01.2013 19:10

z google play dziala na 100% bo robilem juz kilka razy zakupy ;) ze steamem tez nie bylo problemow.

  #45 20.01.2013 13:21

nie rozumiem do końca. Na stronie BZ WBK wyczytałam, że za założenie karty płacimy 1 zł. W regulaminie jest napisane, że za wydanie nie plastikowej karty pobierana jest opłata 4,99 i dalej w regulaminie jest napisane, że ze każdy miesiąc posiadania tej karty jest pobierana 1 zł.
czyli jakie naprawde są koszty za założenie i posiadanie internetowej nie plastikowej karty?

  #46 06.02.2013 14:43

witam
czy taką kartą mogę również doładować telefon holenderskiego operatora t-mobile np kwotą 20 euro

  #47 09.02.2013 17:04

----------------
Arturek12 (niezalogowany)
| 29.04.2012 18:03#15
W mBanku każda zwykła karta debetowa którą każdy dostaje za free może być wykorzystywana jako karta internetowa, wystarczy odblokować limit zerowy karty na płatności internetowe.
----------------

Potwierdzam, wystarczy zwykła karta debetowa, taka do wypłat z bankomatów i płacenia w sklepach. Kupowałem na stronie akceptującej tylko karty kredytowe Mastercard i VISA - transakcja przebiegła bezproblemowo. Więc jeśli ktoś ma już kartę debetową jakiegoś banku, to można sprawdzić, czy ten bank, do którego należy karta, daje taką możliwość - w mBanku ta opcja jest darmowa.

Uwaga: Jeśli ktoś nie ma w ogóle karty debetowej i chce dopiero założyć konto w mBanku, aby ją otrzymać, to kartę otrzyma co prawda bezpłatnie, ale trzeba płacić za jej używanie 2 zł za miesiąc, chyba że w danym miesiącu zapłaci się nią co najmniej 100 zł - wtedy za ten miesiąc się nie płaci - czyli użytkowanie karty kosztuje od 0 do 24 zł rocznie.

  #48 12.02.2013 14:38

Uwaga! Zastanówcie się dziesięć razy przed kupnem karty internetowej wbk. Ja niestety nie czytałem komentarzy wyżej odnośnie tego jak bardzo dziurawy jest to system i wyrzuciłem pieniądze w błoto. Kupiłem kartę na allegro i od razu zarejestrowałem. Wszystko szło dobrze tylko, że... nie otrzymałem kodu smsem. Niestety bank ma to głęboko w poważaniu i proponuje mi zakup 2. karty. No właśnie... 2. karty, czy 2. losu na loterię? Strasznie się zawiodłem na tym banku i będę go unikał jak ognia(przez lata używam usług innego banku, który jeszcze nigdy mi takiego psikusa nie zrobił, a nawet jak do tej pory jestem tylko pozytywnie zaskakiwany ich dbałością o klienta).

Reasumując: nie ryzykujcie kupna karty od WBK, bo możecie stracić pieniądze. Uważam, że mBank może okazać się bezpieczniejszą alternatywą. Czy tak będzie, jeszcze się okaże ;)
Pozdrawiam

  #49 14.02.2013 00:02

Niestety, karta BZ WBK nie działa już z Android Market, Google Play, z tej prostej przyczyny, że nie obsługuje transakcji międzynarodowych. Link http://support.microsoft.com/kb/2689951/pl

Cytat: Karty przedpłacone, debetowe i podarunkowe (nawet z logo Visa lub MasterCard) nie są traktowane jak karty do transakcji międzynarodowych i nie są obecnie akceptowane przez witrynę Marketplace.

Over   9 #50 14.02.2013 18:16

Przydatny wpis nie powiem że nie :)

  #51 06.04.2013 01:21

Ja mam karte prepaid MasterCard® PayPass z BZWBK. Zaplacilem za nia 20 zl i wszystko dziala tak ja u was, z ta tylko roznica ze przelewy na nia robie przez http://www.przelewy24.pl i kas na karcie pojawia sie w ciagu kilku sekund a koszt (to koszt serwisu przelewy24.pl) przy udziale mojego banku Millennium w ktorym mam konto internetowe to jedyne 15 gr. a nie jakies tam 1 zl.

  #52 16.04.2013 16:44

Debetowa karta w PKO BP niestety mi nie chciała przejść w Google Play choć pani w banku zrobiła mi że niby powinno (uaktywniła niby i ustaliła limity)ale również nie działa. Spróbowałem WBK bez plastiku.Dziwne ale przez pierwsze dwa dni również mi nie chciała przejść aż w końcu działa.Pierwszy raz przelałem zwykłym przelewem z PKO prosto na kartę WBK i trzeba było czekać prawie 24h zanim się pojawiły na karcie WBK a PKO potrąciło 50gr.Za drugim razem załadowałem przez przelewy24 i poszło błyskawicznie.Pieniądze były w minutę (koszt 5gr :-) .Zakupiłem już kilka aplikacji na Google Play więc jak najbardziej działa.Za kartę odjęło mi 4.99PLN.Kartę zakupiłem i zarejestrowałem 14.kwietnia 2013

  #53 24.05.2013 18:54

Mam problem z rejestracją karty internetowej w bz wbk. Trzeba w formularzu podać numer telefonu, potrzebny do weryfikacji, na Twoim poradniku widać, że kierunkowy dla komórek jest stały czyli +48. Teraz natomiast jest rozwijana lista w której do wyboru są numery kierunkowe dla różnych krajów, niestety dla polski jest tylko 048, zamiast +48... a przecież nie da się połączyć z komórką wykręcając 048 XXX XXX XXX. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo próbowałem się dodzwonić do kogokolwiek w taki sposób i się nie da.
Infolinia nie wie co z tym zrobić i kazali mi wysłać maila z pytaniem, ale trzeba czekać, a ja potrzebuję tę karte na już. Ktoś wie co z tym zrobić? a może wystarcz jednak ustawić 048 i będzie działać?

  #54 02.06.2013 13:05

może mi ktoś powiedzieć jak taką kartą można zapłacić za zakupy na allegro?

  #55 11.06.2013 13:53

Witam wszystkich
Doradźcie proszę w pewnej kwesti. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu telefonu prosto od Chińczyków, za pośrednictwem serwisu-"alibaba express". Rzecz w tym że, płaci się tam w USD. Wiem że, BZ WBK oferuje w cenie 15 zł, karty walutowe, euro; funty i dolary.
Czy ktoś dokonywał podobnych zakupów i jak to wygląda? Czy owe karty są akceptowane? Czy nie ma z nimi żadnych problemów? Skoro niby można owymi kartami wygarniać kasę z bankomatów, w kraju i zagranicą, jak podaje bank. To czy można bez problemów dokonywać zakupów ze świata, online bez problemów?

hiropter   11 #56 23.11.2013 12:38

Dziękuję i polecam. Sam aktualnie szukałem metody na zakup gierek przez Origin i to wyjście jest jak znalazł.

  #57 31.01.2014 13:53

alkaris kup na aliexpress a nie alibaba bo to dla hurtu.
Zakup i płatnośc jest prosta, zerknij tu a rozwiejesz wątpliwości
http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-t2154.html

  #58 25.02.2014 10:59

Jak taką kartą zapłacić za zakupy na allegro ? Nie wiem jak to ugryżć . Pomocy .

  #59 26.02.2014 11:16

...do du... ta karta panowie.Już przy samej rejestracji same problemy ,a serwis lakoniczny i nie pomaga rozwiązywać problemów...pierwszy i ostatni raz korzystam z usług bzwbk!

  #60 25.03.2014 21:31

oplata za wydanie karty to na chwile obecna 4,99 czyli prawie 4 zl wiecej wg tabeli

  #61 08.05.2014 21:18

Korzystam z tego prepaid z bzbwk i jak Narazie nie narzekam. Właśnie płaciłem nią na aliexpress i czekam czy towar przypłynie z Chin... Jak czytam te hejtowskie opinie to mam wrażenie ze jak ktoś ma kłopoty z percepcją to tylko potrafi krytykować. Karta jest ok jak najbardziej do opanowania.

  #62 24.05.2014 00:05

mam pytanie, może ktoś miał podobnie. mam kartę bzwbk pre - paid, jest aktywna, ale jeszcze nieużywana, chciałam zrobić jej doładowanie, ale nie mam innego konta w bzwbk oprócz tego technicznego rachunku do karty pre-paid (a wiem, że nie trzeba go mieć), robię więc przelew z pekao sa (czyli z mojego zwykłego konta), wpisuję tam numer rachunku karty pre - paid i wyskakuje komunikat, że przelew na ten rachunek nie może być zrealizowany. ok jest weekendowa noc, ale tak czy inaczej powinni to chyba przyjąć do realizacji?

  #63 26.05.2014 01:06

witam a j mam klopot z tym kontem karta i bankiem
mianowicie zagubilem kod cvv
bank nie podaje ponownie teg kodyu wiec zaproponowal mi zalozenie nowej karty
niestety wczesniej na karte bez zapisanego cvv doladowalem kwota 50zl
na nowym koncie bzwbk zatankowalo sie 45zl pobierjac 5 zl za wyslanie pdf ktorym jest karta bankowa
na tym nie koniec
aby korzystac z tej karty musze mic kod cvv nie mam, bank go nie poda, wiec za jego podpowiedzia zakladam nowa karte i tu niespodzinka
co zrobic z 45 zl na poprzedniej
moge wykupic srodki
niestety po wielokroc wpisujac num roznych kont swoich b jak rowniez nowej karty w tym ze banku oraz swoich danych pojawia sie haslo: Ukończenie operacji niemożliwe. Prosimy wykonać próbę ponownie

jest to duzy klopot
niestety sam bk nie pomaga, gdy napisalem w formularzu kontaktowym zapytanie o kod cvv, czekalem 3 dni robocze na odp, dostalem ja po wysłaniu ponownego zapytania.
bank odpowiedila ze juz wczesniej odpowiedz wyslali ale odpisuja jeszcze raz
oczywiscie wczesniej nic nie dostalem nawet spam sprawdzilem , nic tu jednak byul odp, teraz wyslalem juz 2x zapytanie jak wykupoic srodki skoro nie mozna tego wykonac

Cert1992   1 #64 10.07.2014 14:21

Działa ta karta internetowa BZ WBK, mi na infolini nie potrafili pomóc z autoryzacja bo niby źle date ważności wpisywałem. Postanowiłem napisać do supportu Googla i otrzymałem info że karta zostanie przekazana do ręcznej kontroli na 48 godzinek. Po 49 godzinach spróbowałem dodać i sie udało, nie ma też problemu jak cos chce kupić.

gnomek119   1 #65 10.08.2014 14:07

To jak jest z tą kartą internetową od BZ WBK? Chodzi mi głównie o opłaty za prowadzenie takiej karty itd. Przeczytałem na ich stronie o tym, ale wiadomo jak to banki.

  #66 20.11.2014 01:04

@gnomek119,
Z tego co ja czytam teraz w regulaminie, oprócz tej opłaty za wydanie samej karty (4,99 zł) jest jeszcze opłata za korzystanie w wysokości 0,99 zł, z taką adnotacją:

"pierwsza opłata może zostać naliczona po upływie 180 dni od dnia aktywacji
karty (o której mowa w punkcie 9 Zasad) i pobrana wyłącznie w przypadku
nierozliczenia przez Bank w ww. okresie co najmniej jednej Transakcji płatniczej
wykonanej przy użyciu Karty. Kolejne opłaty mogą być naliczane i pobierane
każdego 1-go dnia miesiąca, pod warunkiem nierozliczenia przez Bank
w okresie 180 dni poprzedzających pierwszy dzień każdego miesiąca, co
najmniej jednej Transakcji płatniczej wykonanej przy użyciu Karty"

Czyli jeśli dobrze to rozumiem, należałoby chociaż raz na pół roku dokonać jakiejś transakcji z tą kartą, bo inaczej potrącą sobie złotówkę.

Ja właśnie zamówiłam tą kartę, żeby powiązać ją z kontem PayPal (nie chcę tam podawać numeru mojej głównej karty do konta w mBanku...) i jestem bardzo ciekawa co z tego będzie.

  #67 27.11.2014 17:44

mam pytanie, a jak tę kartę używać w Google Play?? przy dodawaniu tej karty wyskakuje mi informacja, że numer karty newłaściwy co zrobić??

  #68 27.11.2014 21:20

kupiłem karte i teraz odwieczny problem -rejestracja, gosciu na infolinii pali głupa ze 1 raz slyszy a na allegro pare negatywów za to maja, próbowalem juz 20 razy zarejestrowac i zawsze bład na koncu.

  #69 28.11.2014 12:37

Czy tą kartą mogę zaplacic za przesyłkę z USA w dolarach? badz w EURO?

  #70 19.12.2014 13:33

https://support.google.com/googleplay/answer/2651410?hl=pl

Wg tego to juz sobie nie zapłacimy wirtualnymi kartami w sklepie google play ani nie podepniemy ich do wallet. Próbowałam- wyskakuje mi niepoprawny nr karty. Dobrze, ze nie przelałam wiecej kasy bo odzyskać to to jest koszmar.

  #71 12.01.2015 22:37

Mam pytanie...czy ktoś wie,na chwilę obecną,czy kartą internetową bez plastiku BZ WBK można robić zakupy w Google Play? Chodzi mi o potwierdzoną informację...

  #72 18.02.2015 17:43

@szakal779

Tak, można kupować w Google Play za pomocą Karty Internetowej BZ WBK.
Kupiłem taką kartę od ich oficjalnego sklepu na Allegro (prepaid_bzwbk) i wszystko jest OK! :)
Jeszcze nie sprawdzałem jak jest na iTunes i Aliexpress ale myślę że też nie powinno być żadnych problemów.

Tak w ogóle to ten artykuł jest już nieco nieaktualny, na dziś zakup takiej karty to wydatek 4,99zł, a doładowanie jej kosztuje 0,5% wartości kwoty jaką chcemy przelać. Karta ważna jest przez 2 lata od momentu aktywacji.
Ponadto jest tak jak napisała @Anoobis, trzeba raz na pół roku zrobić jakiś zakup bo inaczej zaczną co miesiąc pobierać 0,99zł. Tylko ciekawi mnie skąd oni pobiorą tę kasę jeśli będę mieć na koncie 0zł :P Komornika na mnie naślą?

  #73 05.03.2015 10:30

ni ma szans

  #74 22.04.2015 18:30

diablo666 dzięki za info. Swoją drogą rzeźbiłem ten temat trochę i powiem Ci ze w banku BZ WBK wszyscy Niemcy...:-) ale Pani po rozpytaniu odpowiedziała że jeśli Google Play to akceptują to oki. Propo tego ściągania należności na infolinii zadałem to samo pytanie jak będzie 0 na koncie to z czego będziecie ściągać,odpowiedzieli wymijająco :-) Swoją drogą jeszcze chciałbym się zapytać czy portale randkowe to akceptują? Wie ktoś? Pozdrawiam...

  #75 17.06.2015 17:14

Opłaty za przewalutowanie BZWBK

Witam,
Oferuję pomoc w odzyskaniu prowizji za przewalutowanie
Info na: Kontakt na: prowizjeBZWBK@interia.pl

  #76 21.09.2015 20:58

@Kris77 (niezalogowany): ja mam ten sam problem

  #77 09.10.2015 12:26

@sgj: Jestem tu przypadkowo, twój wpis jest stary, ale dla uzupełnienia dzisiaj biedronka już obsługuje karty płatnicze.

  #78 24.10.2015 11:30

Witam.Moze mi ktoś pomóc.Kupiłam karte w bzwbk,zarejstrowalam ją,przelalam środki,a gdy chce płacić w grze za jakąś rzecz wyskakuje mi że zły numer karty.Nie wiem co teraz zrobic.

  #79 09.11.2015 23:53

Posiadam karty prepaid na sprzedaż, karty są już wycofane i nigdzie ich nie dostaniesz. Pisz w sprawie szczegułów: prepaid@interia.eu

  #80 03.01.2016 16:24

Kupię każdą kartę bzwbk prepaid! Może być internetowa, może być także plastykowa. Proszę o kontakt: s8502@pjwstk.edu.pl

  #81 15.02.2016 19:59

Stać się bogatym dzisiaj i podjąć ryzyko przekształcenia własnego life.Try i uzyskać czystą kartę bankomatową dzisiaj z (MR Wandy) i być wśród tych szczęśliwców, którzy korzystają z tej karty. Ten ZAPROGRAMOWANA puste karty ATM jest zdolny do włamania do dowolnego bankomatu, w dowolnym miejscu na świecie. Muszę o tym Puste karty ATM, gdy szukałem pracę online około miesiąc ago..It naprawdę zmienił moje życie na dobre i teraz mogę powiedzieć, że jestem bogata, bo jestem żywym świadectwem. Najmniej pieniędzy mam w ciągu dnia z tą kartą jest około $ 3,000.Every teraz, a potem utrzymanie pompowanie pieniędzy na moje konto. Chociaż jest nielegalne, nie istnieje ryzyko pochwycenia, ponieważ jest zaprogramowany w taki sposób, że nie jest zdolny, ma również techniki, które uniemożliwia CCTV wykryć you..For szczegóły dotyczące sposobu, aby uzyskać Ciebie dziś, napisz hakerów na: wandyhackersworld88@gmail.com

  #82 24.02.2016 19:04

Koledzy mam pytanie mam karte wbk los tak sie potoczył ze dostałem 14 - Czasowa blokada karty a konto kupiłem na alle już zareistrowanną oczywiscie z peselem
pytanie jak mam do banku pisać lub z nimi działać aby od dali kasę co jest na tej karcie to prawie 2k kto mniał taki problem

  #83 17.03.2016 09:05

Potrzebna jest karta posiekany ATM z PIN?

Sprzedajemy fizyczne załadowanych kart bankomatowych. Jest to croned karty, które mogą być wykorzystane do wypłaty gotówki w dowolnym bankomat. To przychodzi Karty Visa / Mastercard. Dlatego to działa w każdej bankomatu, że akceptuje Visa / MasterCard Worldwide.

MOGĘ używać tej karty gotowe ATM kupić rzeczy w sklepie? Lub zakupy online? RACHUNKI?

Tak, z tego fizycznego karty bankomatowej, można go używać do płacenia w sklepach rzeczy poprzez POS. Dzięki tym informacjom karty ATM, można używać go w Internecie, aby zapłacić rachunki czy zakupy online. Jeśli zamówisz dla tej karty, Pełna informacja o karcie będzie wam dane. Mamy również odświeżyć swoją kartę kiedy fundusze wyczerpały.

DO muszę zamówić nową kartę za każdym razem spędziłem funduszy FINISH?

Nie, jeśli już zamówił naszą kartę, nie ma potrzeby, aby utrzymać zamawiania nowych kart, po prostu skontaktować się z nami na przeładowanie. Będziemy łatwo przeładować kartę bankomatową już w posiadaniu

Jak długo trzeba czekać na ATM karty w moim kraju?

Jeśli jesteś w USA, otrzymasz kartę w ciągu 48 godzin z gwarancją. Jeśli jesteś poza USA, Twoja karta dotrze do ciebie między 3 - 5 dni roboczych gwarantowana.

Jak bezpieczne jest TA KARTA?

Jest w 100% bezpieczny w użyciu tej karty. Ponieważ będzie on wysłany do Ciebie, jako dar karty.

CZY przeładuje jakakolwiek inna karta NIE OD TEGO CRONED karty?

Tak, możemy przeładować żadnych aktywnych i prawidłowych kart, każdy rodzaj karty po prostu skontaktować się z nami za przeładowanie (karty przedpłacone, karty kredytowe / debetowe).

Jak mogę zamówić dla karty ATM?

Wyślij mi e-mail: RobertAlexander1512@GMAIL.COM~~HEAD=dobj

JAK czynią tę kartę?

używamy MSR maszyna do crone tej karty. Możesz też kupić tę maszynę od nas 850 $ tylko. Można zamówić do karty bankomatowej albo zaprojektowanej karty lub puste karty, ale wciąż te same informacje na ich temat.

jeśli jesteś zainteresowany, wyślij e-mail do RobertAlexander1512@GMAIL.COM