G Data udostępnia nowe wersje swoich programów zabezpieczających

G Data udostępnia nowe wersje swoich programów zabezpieczających

Kuba Pawlak
10.04.2013 16:23, aktualizacja: 10.04.2013 17:26

Firma G Data Software, producent oprogramowania antywirusowego, poinformowała dzisiaj o udostępnieniu testowych wersji 2014 swoich programów zabezpieczających — G Data InternetSecurity, G Data TotalProtection oraz G Data AntiVirus.

Rozwiązania G Data zawsze wykorzystywały dwa niezależne silniki antywirusowe celem osiągnięcia wysokiego poziomu wykrywalności różnego rodzaju zagrożeń. Dwa silniki oferowały pełną ochronę, jednak podwójne wykrywanie zagrożeń miało często wpływ na płynność działania systemu, na którym było zainstalowane oprogramowanie. Na zakończonych niedawno targach CeBIT 2013 w Hanowerze, niemiecki producent oprogramowania zaprezentował nową inteligentną technologię antywirusową CloseGap, która ma to zmienić, korzystając z proaktywnych technologii i najnowszych sygnatur zagrożeń.

System Active Hybrid Control CloseGap wykrywa i wypełnia luki w pierścieniu obronnym automatycznie. Nowa technologia jest aktywna jedynie w momencie, kiedy jest to niezbędne, co pozwala uniknąć nadmiernego wykorzystania zasobów komputera. Jak zapewnia producent, CloseGap sprawi, że nie zauważymy żadnego dodatkowego obciążenia. Nowa technologia oparta jest o strukturę modułową, co dla zwykłego użytkownika oznacza, że kiedy specjaliści G Data SecurityLabs natrafią na nowe zagrożenia, będą w stanie uaktualnić pewne części mechanizmu CloseGap natychmiast. Im szybciej aktualizacje dotrą do odbiorców, tym lepszą ochronę jest w stanie zapewnić oprogramowanie. G Data może pochwalić się średnim czasem od pierwszego wykrycia zagrożenia do zaktualizowania baz klientów rzędu 33 minut, dzięki czemu jest w światowej czołówce.

350037020799952833

Poza implementacją CloseGap, wszystkie produkty oferują nowy interfejs graficzny, który jest zdecydowanie bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu. Obok zmian wizualnych w nowych produktach firmy G Data pojawił się również klika innych nowości. Warto zwrócić uwagę m.in. na nowy moduł AutostartManager pozwalający na zarządzanie uruchamianymi procesami. Odświeżono również technologię BankGuard przeznaczoną do ochrony użytkownika podczas zakupów online i logowania się do serwisów bankowych.

Najnowszą wersję aplikacji G Data AntiVirus 2014 można pobrać z naszego działu Programy -> Bezpieczeństwo -> Programyantywirusowe. Natomasit wersje G Data InternetSecurity 2014 i G Data TotalProtection 2014 można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakietyzabezpieczające.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)