Galaxy Fold to tylko początek. Samsung pracuje nad kolejnymi składanymi smartfonami

Galaxy Fold to tylko początek. Samsung pracuje nad kolejnymi składanymi smartfonami

Samsung Galaxy Fold ma być dopiero początkiem, źródło: materiały prasowe
Samsung Galaxy Fold ma być dopiero początkiem, źródło: materiały prasowe
Oskar Ziomek
06.03.2019 14:53

Istotne premiery składanych smartfonów są już za nami. Choć pierwsze urządzenie tego rodzaju pokazała firma Royole, prezentując model FlexPai już w styczniu, wszyscy nadal czekali na pojawienie się pierwszego składanego urządzenia globalnie znanego producenta. Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany pod koniec lutego w trakcie konferencji związanej z premierą nowych flagowców z serii S10. Kilka dni później Huawei zaprezentował składany model Mate X.

Jak się jednak okazuje, Samsung najprawdopodobniej nie powiedział jeszcze w tym temacie ostatniego słowa. Jak wynika z informacji udostępnionych przez serwis Bloomberg, producent już teraz jest w trakcie tworzenia dwóch innych, także składanych modeli smartfonów. Nie są to oczywiście oficjalne informacje, ale pochodzą od osób, które są rzekomo zaznajomione z planami Samsunga na najbliższą przyszłość.

Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca niegdyś domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.
Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca niegdyś domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.

Bloomberg podaje, że jedno z dwóch nowych urządzeń będzie wyposażone w ekran zaginany na zewnątrz (podobnie, jak w Huawei Mate X), a drugie będzie składane jeszcze inaczej – jak praktycznie niespotykane już telefony "z klapką" z klawiaturą T9. Szczegóły nie są na razie znane, ale warto w tym miejscu przypomnieć szkice, które w kontekście składanego smartfona Samsunga pojawiały się jeszcze w ubiegłym roku. Na powyższym obrazku widać jeden z projektów, który pasuje do opisu jednego z urządzeń, o których wspomina Bloomberg.

Samsung Galaxy Fold to nietypowy smartfon

Składany smartfon Samsunga budzi u komentujących skrajne emocje. Część osób popiera podejście, w którym główny wyświetlacz zaginany jest "do wewnątrz", inni natomiast krytykują niewielki ekran, który został umieszczony na "okładce" urządzenia.

Nie zmienia to jednak faktu, że w smartfonie zastosowano wiele ciekawych rozwiązań i nie jest tu mowa wyłącznie o chwalonym przez producenta zawiasie oraz dwóch wyświetlaczach. Ciekawie prezentuje się również 6 aparatów, którym więcej uwagi poświęciliśmy w odrębnym materiale.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)