Galaxy Fold to tylko początek. Samsung pracuje nad kolejnymi składanymi smartfonami

Samsung Galaxy Fold ma być dopiero początkiem, źródło: materiały prasowe
Samsung Galaxy Fold ma być dopiero początkiem, źródło: materiały prasowe
Oskar Ziomek

06.03.2019 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istotne premiery składanych smartfonów są już za nami. Choć pierwsze urządzenie tego rodzaju pokazała firma Royole, prezentując model FlexPai już w styczniu, wszyscy nadal czekali na pojawienie się pierwszego składanego urządzenia globalnie znanego producenta. Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany pod koniec lutego w trakcie konferencji związanej z premierą nowych flagowców z serii S10. Kilka dni później Huawei zaprezentował składany model Mate X.

Jak się jednak okazuje, Samsung najprawdopodobniej nie powiedział jeszcze w tym temacie ostatniego słowa. Jak wynika z informacji udostępnionych przez serwis Bloomberg, producent już teraz jest w trakcie tworzenia dwóch innych, także składanych modeli smartfonów. Nie są to oczywiście oficjalne informacje, ale pochodzą od osób, które są rzekomo zaznajomione z planami Samsunga na najbliższą przyszłość.

Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca niegdyś domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.
Jedna z nielicznych grafik przedstawiająca niegdyś domniemany model Galaxy X, źródło: letsgodigital.org.

Bloomberg podaje, że jedno z dwóch nowych urządzeń będzie wyposażone w ekran zaginany na zewnątrz (podobnie, jak w Huawei Mate X), a drugie będzie składane jeszcze inaczej – jak praktycznie niespotykane już telefony "z klapką" z klawiaturą T9. Szczegóły nie są na razie znane, ale warto w tym miejscu przypomnieć szkice, które w kontekście składanego smartfona Samsunga pojawiały się jeszcze w ubiegłym roku. Na powyższym obrazku widać jeden z projektów, który pasuje do opisu jednego z urządzeń, o których wspomina Bloomberg.

Samsung Galaxy Fold to nietypowy smartfon

Składany smartfon Samsunga budzi u komentujących skrajne emocje. Część osób popiera podejście, w którym główny wyświetlacz zaginany jest "do wewnątrz", inni natomiast krytykują niewielki ekran, który został umieszczony na "okładce" urządzenia.

Nie zmienia to jednak faktu, że w smartfonie zastosowano wiele ciekawych rozwiązań i nie jest tu mowa wyłącznie o chwalonym przez producenta zawiasie oraz dwóch wyświetlaczach. Ciekawie prezentuje się również 6 aparatów, którym więcej uwagi poświęciliśmy w odrębnym materiale.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)