Galaxy S11 z Navi? Rozwiązania graficzne AMD trafią do smartfonów Samsunga

Galaxy S11 z Navi? Rozwiązania graficzne AMD trafią do smartfonów Samsunga

Kolejny SGS otrzyma Radeona Navi... / Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Kolejny SGS otrzyma Radeona Navi... / Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Piotr Urbaniak
04.06.2019 07:13

Karty graficzne AMD Navi, a właściwie stanowiąca ich podstawę mikroarchitektura RDNA zapowiada się na koncepcję niezwykle elastyczną. Wiemy już, że Navi pojawią się nie tylko w kompterach osobistych jako Radeony RX 5000, ale także w konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i kolejnym Xboksie. A na tym nie koniec.

Jak ogłoszono, AMD będzie licencjonować mikroarchitekturę RDNA również Samsungowi, aby ten mógł "przenieść przyszłe urządzenia mobilne na wyższy poziom".

"W ramach partnerstwa Samsung będzie wykorzystywać własność intelektualną AMD i skoncentruje się na zaawansowanych technologiach graficznych i rozwiązaniach, które mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia innowacyjności swoich urządzeń, w tym smartfonów" – czytamy w notce prasowej.

– Adaptacja naszych technologii graficznych Radeon na komputerach PC, konsolach do gier, chmurze i rynkach HPC znacznie się rozwinęła i cieszymy się, że możemy teraz współpracować z liderem branży Samsungiem, aby przyspieszyć innowacje graficzne na rynku mobilnym – komentuje dyrektor generalna AMD, Lisa Su, cytowana we wspomnianej notce.

Lisa Su zapowiada mikroarchitekturę RDNA / Fot. YouTube (AMD)
Lisa Su zapowiada mikroarchitekturę RDNA / Fot. YouTube (AMD)

Co to oznacza w praktyce? Samsung chce najprawdopodobniej zwiększyć wydajność graficzną kolejnych czipów z rodziny Exynos. Wykorzystując dorobek doświadczonego na tym polu AMD, z miejsca uzyskuje sporą przewagę nad konkurencyjnym Qualcommem i Apple'em.

Galaxy S11 reklamowany jako smartfon przystosowany do najbardziej wymagających gier albo wykorzystujący GPGPU do przyśpieszenia pracy? Brzmi intrygująco.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)