Gamee – multiplatformowe gry i rywalizacja ze znajomymi bez mikropłatności

Strona głównaGamee – multiplatformowe gry i rywalizacja ze znajomymi bez mikropłatności
14.07.2015 17:29
Gamee – multiplatformowe gry i rywalizacja ze znajomymi bez mikropłatności

Granie na urządzeniach mobilnych dawno już przestało się kojarzyć z mniej lub bardziej złożonymi grami zręcznościowymi. Rynek gier wideo na smartfony czy tablety coraz częściej stara się konkurować pod względem jakości dostępnych pozycji z konsolami i komputerami. Niemniej branżę dręczą także uciążliwe dla graczy mikropłatności. Zaradzić może temu nowo powstały serwis społecznościowy Gamee – serwis, który łącząc tradycję gier retro oferuje także elementy medium społecznościowego.

Założeniem Jana i Bozeny Rezab, twórców Gamee, było zapewnienie graczom w mobilne produkcje możliwości społecznościowych oferowanych na przykład przez Steam. Gamee został przygotowany przede wszystkim dla przeciętnego gracza, który zwykł na przykład w kolejce do lekarza lub w okolicznościach, w których czyta się zazwyczaj etykiety szamponów, poświęcać czas graniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Stworzone (czy raczej przepisane) na potrzeby serwisu gry nie są być może szczególnie zaawansowane, ale mogą być całkiem przyjemną rozrywką, szczególnie gdy pod uwagę weźmie się możliwość rywalizowanie ze znajomymi. Dostępne są między innymi wersje Ponga, Snake'a (piksel w piksel wyglądającego jak ten z Nokii) czy Space Shootera.

Niewątpliwą zaletą serwisu jest fakt, że dostępne w nim gry są całkowicie darmowe a także pozbawione jakichkolwiek form mikropłatności, czyli w zasadzie jednej z najczęściej wymienianych wad gier na urządzenia mobilne. Ponadto, dzięki elementom społecznościowym, możliwe jest konkurowanie ze swoimi znajomymi czy porównywanie osiągniętych wyników, którymi można dzielić się także na Facebooku i Twitterze.

Aktualnie z serwisem współpracuje pięć firm między innymi z Hiszpanii czy Francji. Jest on dostępny zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i poprzez aplikację na Androida i iOS-a. W pierwszym miesiącu działalności na terenie Australii i Turcji z serwisu skorzystało około miliona graczy spędzając na rozgrywce średnio 17 minut. Gamee można przetestować na oficjalnej stronie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (4)