Gardenphilia Designer 2.1 – łatwe projektowanie ogrodu z nowymi teksturami i modelami

Gardenphilia Designer 2.1 – łatwe projektowanie ogrodu z nowymi teksturami i modelami

Gardenphilia Designer 2.1 – łatwe projektowanie ogrodu z nowymi teksturami i modelami
19.01.2017 14:09

Gardenphilia Designer przyda się osobom, które planują tej wiosny zrobić porządki w ogrodzie. Polski program do projektowania przestrzeni, a w szczególności terenów zielonych, został zaktualizowany i wyposażony w nowe modele i tekstury.

Gardenphilia Designer pozwala importować plan terenu i na jego podstawie narysować szkic projektu, a następnie umieszczać w nim ukształtowanie terenu, podkłady, rośliny, obiekty architektoniczne, a także projektować instalacje – na przykład na potrzeby automatycznego podlewania.

Obraz

W wersji 2.1 programu pojawiło się 20 nowych modeli i 10 tekstur. Można też korzystać z tekstur z przezroczystością, co pozwala pracować z różnego typu siatkami, jak na projekcie boiska poniżej. Tekstury można wstawiać przeciągając je z listy.

Na prośbę użytkowników dodane zostało też tworzenie płaszczyzn dachów oraz automatyczne zliczanie roślin na danej powierzchni i powierzchni według kolorów, obok tekstur i materiałów. Usprawniona została praca kamery w trybie spaceru i widoku 3D. Ponadto program automatycznie zapisuje kopie zapasowe projektów i pozwala się cofnąć do jednej z czterech najnowszych kopii. Można też pracować offline (wciąż trzeba założyć konto by korzystać z programu, ale nie trzeba utrzymywać połączenia).

Obraz

Gotowy projekt ogrodu można oglądać w postaci wizualizacji 3D, gdy osiągnie odpowiedni wiek i o wybranej porze roku i porze dnia.

Demo programu dla Windowsa i macOS znajdziecie w naszej bazie. Do uruchomienia go będzie potrzebne także środowisko Adobe Air. Wersja demonstracyjna pozwala przetestować wszystkie możliwości, wykonać projekt i wizualizacje. Jedynym ograniczeniem jest możliwość zapisania w bibliotece programu tylko jednego projektu niekomercyjnego. W przeciwieństwie do wersji komercyjnej, nie może pracować offline. Jeśli ktoś potrzebuje programu do zaprojektowania własnego ogrodu, Gardenphilia sprawdzi się doskonale.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)