Gboard: dostępna nowa wersja z wyszukiwaniem przez rysowanie

Gboard: dostępna nowa wersja z wyszukiwaniem przez rysowanie

Gboard: dostępna nowa wersja z wyszukiwaniem przez rysowanie
Jan Mentel
13.06.2017 14:00

Google udostępniło nową wersję klawiatury Gboard. Dostępna jest już aktualizacja, dzięki której będziemy mogli m.in. rysować emotikony czy otrzymywać sugerowanie zakończenie fraz, czyli funkcje, które opisywaliśmy już podczas testów wersji beta.

Według Google, znalezienie odpowiedniej emotikony, która odda nasz nastój, zabiera zbyt dużo czasu. Dlatego w najnowszej wersji Gboard nie będziemy musieli przeszukiwać zbiorów, wpisując słowa- wystarczy, że narysujemy emoji palcem. W polu emotikon należy dotknąć przycisku ręcznego pisania. Po namalowaniu, nasz obrazek zostanie automatycznie rozpoznany i na górze wyświetlą się sugestie.

Google chce także przyspieszyć sam proces pisania, dlatego będzie wyświetlał nam sugestię całej frazy, której – być może – będziemy chcieli użyć. Wystarczy na przykład wpisać What do, aby algorytmy zasugerowały you think i dalej about this. Niestety, funkcja dostępna jest wyłącznie w języku angielskim. Na kolejne będziemy musieli jeszcze chwile poczekać.

Do stabilnej wersji trafił również silnik wyszukiwarki, dzięki któremu, żeby sprawdzić np. kalendarz lub lokalizację, nie będziemy musieli przełączać się na karty wyszukiwarki – teraz wystarczy, że przyciśniemy ikonę G. Rozwinie się wtedy lista sugerowanych tematów oraz okno wyszukiwania haseł. Dziś te funkcje trafiły do stabilnej wersji na Androida, na iOS-a dostępne będą nieco później.

Gboard jest dostępny w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)