Gboard z funkcją Smart Reply: klawiatura sama podpowie, co należy odpisać

Gboard z funkcją Smart Reply: klawiatura sama podpowie, co należy odpisać

Gboard z funkcją Smart Reply: klawiatura sama podpowie, co należy odpisać
04.07.2018 10:12

Google wprowadzona funkcję Smart Replies (inteligentne odpowiedzi) do kolejnych swoich aplikacji. Po Gmailu i Wiadomościach dla Androida, aplikacją potrafiącą wygenerować odpowiedź będzie także klawiatura Gboard.

Klawiatura Google umożliwi wysyłanie szybkich odpowiedzi w aplikacjach firm trzecich. Po przeanalizowaniu treści nowej wiadomości, na pasku sugestii (tuż nad klawiszami) pojawi się odpowiedź. Zostanie ona dobra do słów kluczowych i kontekstu. Przykładowo na wiadomość Co robisz?, aplikacja odpowie pracuję lub nic, a Ty?.

Funkcja jest obecnie testowana, mają do niej dostęp tylko wybrani użytkownicy. Wymaga ona również przyznania klawiaturze Google dostępu do powiadomień, a więc także do treści prywatnych wiadomości. Według informacji XDA Developers, nowa funkcja działa już z niektórymi aplikacjami: Wiadomości dla Androida, Facebook Messenger, Facebook Messenger Lite, Google Allo, Hangouts, Snapchat, WhatsApp i WeChat.

źródło: xda-developers.com
źródło: xda-developers.com

Oczywiście inteligentne odpowiedzi pozwolą zaoszczędzić trochę czasu, ale należy pamiętać, że dostęp do chociażby wiadomości w Messengerze, będzie miał teraz nie tylko Facebook, ale również Google. Funkcja najpewniej będzie opcjonalna i będzie wymagała wyrażenia zgody przez użytkownika.

Nowa funkcja jest obecnie w fazie testów. Prawdopodobnie jeśli zostaną one zakończone pomyślnie, to zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników. Klawiaturę Google znajdziecie oczywiście w naszym katalogu aplikacji – dostępna jest wersja na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)