GeForce RTX 2060 powrócił. Kryptogórnicy je wszystkie wykupią

GeForce RTX 2060 powrócił. Kryptogórnicy je wszystkie wykupią

GeForce RTX 2060 12 TB Dual OC
GeForce RTX 2060 12 TB Dual OC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Palit
Przemysław Juraszek
08.12.2021 20:27

Odświeżony GeForce RTX 2060 12 GB od Nvidii już jest. Rdzeń z wersji SUPER doprawiony 12 GB pamięci graficznej GDDR6 zapowiadał się całkiem dobrze w dobie aktualnych niedoborów układów graficznych.

Wszyscy wiemy jak aktualnie ciężko jest dostać cokolwiek lepszego niż GTX 1650, który i tak swoją drogą jest za drogi, ale niżej mamy już praktycznie tylko relikty w postaci GTX-a 1050 lub nawet GTX-a 1030... Premiera odświeżonych RTX-ów 2060 miała przynieść nam jakikolwiek wybór, ale pierwsze wyniki wskazują, że poza graczami zainteresuje też kryptogórników...

Pokazują to wyniki z testów przeprowadzonych przez portal PC Market z Hongkongu. W grach odświeżony układ oczywiście oferuje gorszą wydajność od RTX-a 3060, czy RTX-a 2070 SUPER, ale staruszkowi od Nvidii udaje się czasem wygrać z małym Radeonem RX 6600 XT od AMD.

Z kolei w testach wydobywanie Ethereum RTX 2060 12 GB osiąga 31,65 MH/s co może rewelacyjnym wynikiem nie jest, ale fakt pobierania przy tym tylko 83,44 W już tak. Jest to lepiej niż w przypadku niemodyfikowanego RX-a 6600 XT, a podobnie jak tam optymalizacja może jeszcze wynik poprawić.

Plusem dla kryptogórników jest to, że odświeżony staruszek nie jest zabezpieczony algorytmem LHR, na który kryptogórnicy znaleźli już sposób. Jest to niestety zła nowina dla graczy, ponieważ karty próżno będzie szukać w sklepach w normalnej cenie.

Wersje niereferencyjne

Jak już informowaliśmy nie będzie wersji Founders Edition i na rynku pojawią się wyłącznie modele niereferencyjne takich firm jak np. Asus, Gainward, czy Palit.

W przypadku Asusa dostępne będą dwa modele Dual EVO i Dual EVO OC wykorzystujące półpasywny układ chłodzenia z dwoma wentylatorami. Obydwie karty charakteryzują się symbolicznym fabrycznym podkręceniem wynoszącym kolejno 30 MHz oraz 60 MHz.

Gainward zdecydował się zaprezentować także dwa modele z serii Ghost charakteryzujące się radiatorem owiewanym przez parę wentylatorów. Zegar modelu Ghost pracuje z bazowym zegarem 1650 MHz, a model Ghost OC został delikatnie podkręcony do 1695 MHz.

Identyczną drogą poszedł Palit, który zaprezentował parę modeli Dual i Dual OC. Ta samo jak konkurencja wykorzystują one wydajny system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Warto jednak zaznaczyć, że podkręcony został tylko drugi z modeli, którego taktowanie rdzenia zostało podbite do 1695 MHz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)