GeoGebra pomoże Ci uczyć się matematyki, teraz także z kalkulatorem dla iPhone'a

GeoGebra pomoże Ci uczyć się matematyki, teraz także z kalkulatorem dla iPhone'a

GeoGebra pomoże Ci uczyć się matematyki, teraz także z kalkulatorem dla iPhone'a
12.12.2016 16:35

Jeśli ktoś ma problemy z matematyką, warto by sięgnął po program GeoGebra, dostępny dla Windowsa, macOS, tabletach z Androidem i iPada. GeoGebra jest jednym z narzędzi wykraczających poza klasyczne metody nauczania z tablicą i kredą, które przy matematyce tracą sens. Aplikacja prezentuje matematykę jako przedmiot interaktywny, atrakcyjny wizualnie i dynamiczny. Do lżejszych prac warto zatrudnić kalkulator graficzny dla Androida, od niedawna działający także na iPhone'ach.

Programy te pokazują matematykę w taki sposób, by widoczne były powiązania między algebrą, geometrią, trygonometrią i statystyką, dzięki czemu problemy matematyczne nabierają sensu i stają się dla uczniów namacalne i czytelne. Dzięki GeoGebrze można nie tylko uczyć się matematyki, ale też zobaczyć ją i po prostu jej używać. Niewykluczone, że matematyczne narzędzia z GeoGebry przydadzą się też na innych lekcjach – jeden z moich nauczycieli fizyki słusznie mawiał, że matematyka to zło konieczne.

Obraz

Na urządzeniach mobilnych można korzystać z możliwości kalkulatora graficznego, który pomoże przy nauce geometrii, algebry liniowej, trygonometrii i podstawowej analizy matematycznej. Na obszarze roboczym można rysować i oznaczać punkty odręcznie, a aplikacja sama rozpozna położenie i kształty. Wykresy i równania są interaktywne i będą reagować na wprowadzane zmiany. Ponadto projekty można zapisywać i udostępniać innym za darmo przez chmurę GeoGebry.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na komputerach i tabletach GeoGebra pozwala na rysowanie wykresów w dwóch i trzech wymiarach, ponadto jest nieocenioną pomocą przy nauce geometrii, gdzie pozwala ręcznie umieszczać w układzie współrzędnych figury, oblicza ich obwody, pole powierzchni, oznacza kąty i tym podobne. Lwia część tych czynności dostępna jest także w kalkulatorze graficznym.

Obiekty mogą być wyświetlane na 3 sposoby – w postaci równań, na wykresach i w komórkach arkusza kalkulacyjnego. Wszystkie reprezentacje są dynamicznie połączone i zmiany wprowadzone w jednej z nich będą widoczne w innych.

Obraz

Ponadto GeoGebra doskonale nadaje się do tworzenia ilustracji, które można zapisywać w różnych formatach i wykorzystywać w różnych publikacjach i notatkach. Projekty z GeoGebry można eksportować także w całości i udostępniać innym, także za pośrednictwem darmowej chmury autorów programu. Na stronie projektu znajdziecie mnóstwo dokumentów, które zawierają niekiedy całe lekcje matematyki i sporo ciekawostek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)