Glovo świętuje sukces. Polacy pobrali aplikację ponad milion razy

Glovo świętuje sukces. Polacy pobrali aplikację ponad milion razy

Glovo świętuje milion pobrań aplikacji, fot. materiały prasowe
Glovo świętuje milion pobrań aplikacji, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
09.06.2020 13:58

Glovo, aplikacja do zamawiania zakupów z dostawą, cieszy się w Polsce dużą popularnością. Twórcy odtrąbili właśnie ważny sukces – milion pobrań tylko w naszym kraju ze Sklepu Play i AppStore. Ten istotny moment zainspirował Glovo do podzielenia się ciekawymi statystykami. Okazuje się na przykład, że jak dotąd w Polsce najszybciej zrealizowano jedno z zamówień w Sopocie, co trwało 8 minut.

Z pozostałych liczb dowiadujemy się, że z Glovo można korzystać w 30 miastach w Polsce, a najczęstszymi użytkownikami są osoby między 26 a 35 rokiem życia – nieznacznie częściej kobiety niż mężczyźni. Najwięcej sympatyków aplikacji mieszka w Warszawie, a do najczęściej wybieranych dań należą produkty kuchni amerykańskiej, w szczególności burgery. Glovo obsługuje ponad 2700 punktów partnerskich.

Glovo świętuje milion pobrać aplikacji przez Polaków, fot. materiały prasowe.
Glovo świętuje milion pobrać aplikacji przez Polaków, fot. materiały prasowe.

"Najczęściej użytkownicy korzystają z aplikacji w piątek i sobotę w godzinach wieczornych między 17 a 19" – wyjaśnił Carlos Silván, General Manager Glovo Polska. "Przed pandemią widzieliśmy również skoki liczby zamówień w porze lunchowej, ale podczas izolacji ich godziny uległy pewnym zmianom. Zaobserwowaliśmy “wypłaszczenie” się wykresów – zamawiamy przez cały dzień, na co wpływ może też mieć szersza oferta w segmencie zakupów spożywczych".

Miasta, w których obecnie działa Glovo w Polsce to: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Katowice, Sopot, Lublin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Białystok, Rzeszów, Olsztyn, Opole, Płock, Gliwice, Sosnowiec, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Częstochowa, Bielsko-Biała, Rybnik, Kielce, Bytom, Tychy oraz Radom.

Aplikację Glovo na Androida i iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)