Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel

Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel24.08.2018 15:10
Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel

Od kwietnia możemy korzystać z nowoczesnego, białego wyglądu poczty Google i kilku nowych funkcji, ale to nie koniec. Zgodnie z oczekiwaniami podobny interfejs trafi też do innych aplikacji G-Suite.

Panel szybkiego dostępu, który zobaczymy w Gmailu, pozwala użytkownikom szybko przechodzić do innych aplikacji – Keep, Tasks i kalendarza. Ten sam panel będzie dostępny także w innych aplikacjach – Kalendarzu Google i Dokumentach Googoe. Dzięki temu będziemy mogli łatwo przełączać się między zadaniami, a praca z pakietem biurowym powinna być wygodniejsza. Aplikacje te pod innymi względami nie pozostawały tak bardzo w tyle, jak Gmail, dalsze zmiany interfejsu nie będą robić takiego wrażenia.

350250966811174849

W aplikacjach Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Rysunki znajdziemy te same skróty do Kalendarza Google, Keep i Taska. Sam kalendarz zaś z przyczyn oczywistych będzie miał tylko skróty do notesu i listy zadań. Panel będzie wyglądał identycznie jak w Gmailu i dostanie tę samą animację. W ramach jednego konta notatki i zadania będą oczywiście synchronizowane, byśmy w każdym panelu wiedzieli te same informacje.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Użytkownicy zapisani do programu testów Rapid Release dostaną nowości szybciej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)