Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel

Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel

Gmail był pierwszy, ale inne aplikacje Google też dostaną nowy panel
24.08.2018 15:10

Od kwietnia możemy korzystać z nowoczesnego, białego wyglądu poczty Google i kilku nowych funkcji, ale to nie koniec. Zgodnie z oczekiwaniami podobny interfejs trafi też do innych aplikacji G-Suite.

Panel szybkiego dostępu, który zobaczymy w Gmailu, pozwala użytkownikom szybko przechodzić do innych aplikacji – Keep, Tasks i kalendarza. Ten sam panel będzie dostępny także w innych aplikacjach – Kalendarzu Google i Dokumentach Googoe. Dzięki temu będziemy mogli łatwo przełączać się między zadaniami, a praca z pakietem biurowym powinna być wygodniejsza. Aplikacje te pod innymi względami nie pozostawały tak bardzo w tyle, jak Gmail, dalsze zmiany interfejsu nie będą robić takiego wrażenia.

350250966811174849

W aplikacjach Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Rysunki znajdziemy te same skróty do Kalendarza Google, Keep i Taska. Sam kalendarz zaś z przyczyn oczywistych będzie miał tylko skróty do notesu i listy zadań. Panel będzie wyglądał identycznie jak w Gmailu i dostanie tę samą animację. W ramach jednego konta notatki i zadania będą oczywiście synchronizowane, byśmy w każdym panelu wiedzieli te same informacje.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Użytkownicy zapisani do programu testów Rapid Release dostaną nowości szybciej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)