Gmail domyślnie z SSL

Gmail domyślnie z SSL13.01.2010 17:10
Redakcja

Google zapowiedział niedawno konieczność zwiększenia skuteczności zabezpieczeń kont pocztowych. Wiele wskazuje na to, że pierwsze efekty działań firmy widoczne są już dziś - obecnie logowanie do usługi Gmail domyślnie odbywa się poprzez protokół HTTPS.

Przypomnijmy, że w roku 2008 Google dodał do usługi Gmail opcję, by przy logowaniu na konto pocztowe zawsze wykorzystywany był protokół SSL. Domyślnie jednak opcja ta była nieaktywna (głównie ze względu na wolniejszy dostęp do skrzynki) i użytkownicy musieli włączyć ją w ustawieniach. Teraz sytuacja ulega zmianie i SSL standardowo zabezpieczać będzie wszystkie konta Gmail. Oczywiście użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z bezpiecznego protokołu mogą zwyczajnie wyłączyć tę opcję.

Wszystko wskazuje na to, że decyzja o wprowadzeniu takiej zmiany związana jest deklaracją o podjęciu działań w celu zwiększenia skuteczności zabezpieczeń. Została ona złożona przy okazji poinformowania opinii publicznej o grudniowych atakach na serwery Google oraz próbach włamań na konta Gmail niektórych chińskich aktywistów walczących o prawa człowieka. Warto teraz zadać sobie pytanie: czy będzie to jedyna zmiana przygotowana przez specjalistów z Mountain View? Odpowiedź poznamy już wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)