Gmail na iOS-a z obsługą kont dostępny w wersji testowej

Gmail na iOS-a z obsługą kont dostępny w wersji testowej

Gmail na iOS-a z obsługą kont dostępny w wersji testowej
Jan Mentel
18.10.2017 15:47

W kategorii klientów poczty na iOS-a, Outlook od Microsoftu jest jedną z najpopularniejszych aplikacji. Pozycja lidera może jednak wkrótce się zmienić, ponieważ Gmail jest w trakcie przygotowań nowych funkcji swojej aplikacji, która docelowo będzie wspierać konta w innych usługach pocztowych.

Aktualnie aplikacja Gmail na iOS-ie umożliwia korzystanie wyłącznie z poczty Google. Z kolei preinstalowana wersja na Androida od jakiegoś czasu z powodzeniem pozwala na pracę na wielu kontach. Google na razie informuje jedynie, że funkcja testowana jest z użyciem kont Outlook, Yahoo, Yandex i Mail.ru. Pojawiła się też wzmianka o innych usługach, stąd możemy mieć mieć nadzieję, że nowa aplikacja na iOS-a oferować będzie też wsparcie dla firmowych kont z protokołem POP3 czy IMAP.

Obraz

Każdy chętny może przetestować aplikację jeszcze przed jej wydaniem. Klient poczty dostępny jest w wersji beta i żeby sprawdzić jego możliwości, wystarczy zarejestrować się na stronie Google. Zostaniemy poproszeni o podanie adresu Gmail, modelu urządzenia oraz innego konto w innej usłudze, z którego zamierzamy korzystać.

Google nie udostępniło jeszcze informacji, kiedy dokładnie funkcja trafi do stabilnej wersji klienta poczty Gmail. Ostatnia wersja aplikacji na iOS-a dostępna jest w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)