Gmail: nowość w aplikacji na Androida i iOS‑a. Pojawiają się dynamiczne e‑maile

Dynamiczne e-maile trafiają do mobilnego Gmaila, fot. Getty Images
Dynamiczne e-maile trafiają do mobilnego Gmaila, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

26.11.2019 10:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gmail na Androida i iOS-a otrzymuje ważną aktualizację. Do aplikacji trafia obsługa dynamicznych e-maili, którą zapowiadano wiele miesięcy temu. Dzięki niej wiadomości mogą zostać na swój sposób "połączone" z innymi usługami Google'a, co ułatwi między innymi komentowanie wspólnie tworzonych plików.

Jako przykład wykorzystania dynamicznych e-maili w Gmailu, Google podaje dokument tekstowy udostępniony danemu użytkownikowi. W przypadku skomentowania pliku przez inną osobę, w normalnym przypadku każdorazowo byłby wysyłany e-mail z powiadomieniem. Dynamiczne wiadomości sprawiają, że treść powiadomienia może być modyfikowana na bieżąco, dzięki czemu odbiorca może śledzić tylko jednen, stale aktualizujący się wątek.

Dynamiczna wiadomość w Gmailu w przeglądarce, źródło: Google.
Dynamiczna wiadomość w Gmailu w przeglądarce, źródło: Google.

Wszystko działa już od jakiegoś czasu w webowym Gmailu. Teraz nowością jest uzupełnienie o te same możliwości aplikacji mobilnych. Wdrożenie już się rozpoczęło, ale jak zawsze w przypadku aplikacji Google'a, minie jeszcze sporo czasu, nim nowe funkcje trafią do wszystkich.

Standardowo dostępności nowych opcji można się spodziewać w ciągu 15 dni (w tym przypadku licząc od 21 listopada), ale tym razem Google zaznacza, że możliwe jest wydłużenie tego czasu. W praktyce może się po prostu okazać, że dynamiczne e-maile będą u każdego dostępne w mobilnym Gmailu do końca tego roku.

Mobilnego Gmaila można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)