Gmail offline już dostępny, w kolejce Kalendarz i Docs

Gmail offline już dostępny, w kolejce Kalendarz i Docs

Wojciech Cybulski
31.08.2011 22:07

Google poinformował o udostępnieniu specjalnego dodatku dla Chrome, który pozwala na pracę z Gmailem bez połączenia z Internetem.

Bazująca na HTML5 aplikacja Google Mail offline umożliwia korzystanie z poczty Gmail bez potrzeby łączenia się z Siecią. Użytkownik synchronizuje aplikację ze swoim kontem pocztowym, dzięki czemu po utracie połączenia dalej może przeglądać, porządkować i tworzyć maile. Wszystkie wprowadzone zmiany (w tym wysyłanie napisanych wiadomości) trafiają na serwer tuż po odzyskaniu połączenia z Internetem. Google zadeklarował, że podobne dodatki zostaną przygotowane także dla innych przeglądarek - stanie się tak jednak dopiero, gdy konkurencyjne produkty będą obsługiwały kilka potrzebnych do działania Google Offline funkcji, takich jak background pages.

W ciągu kilku najbliższych tygodni możliwość pracy w trybie offline zostanie także dodana do webowego pakietu biurowego Google Docs i usługi Kalendarza. Od strony użytkowej zostanie to rozwiązane w dość prosty sposób - Docs i Kalendarz będzie można płynnie przełączać między trybem online i offline. Początkowo jednak pakiet biurowy w wersji offline pozwoli jedynie na przeglądanie dokumentów, bez możliwości ich edycji. Google obiecał jednak, że funkcja ta zostanie dodana natychmiast po uporaniu się z kilkoma blokującymi ją problemami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)