Google Apps coraz lepsze: wydarzenia z Gmaila trafią do kalendarza automatycznie

Google Apps coraz lepsze: wydarzenia z Gmaila trafią do kalendarza automatycznie

Google Apps coraz lepsze: wydarzenia z Gmaila trafią do kalendarza automatycznie
Redakcja
26.08.2015 11:00

Google to firma, która oferuje wiele najróżniejszych usług internetowych. Wśród nich znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia osobistego organizera: kontakty, notatki, pocztę internetową, listy zadań, a także bardzo rozbudowany kalendarz. Teraz ten ostatni element zapewnia o wiele lepszą integrację z Gmailem.

Korporacja na swoim blogu informuje o tym, że klienci Google Apps mogą już korzystać z zalet automatycznego zapisywania ważnych wydarzeń. Jeżeli na skrzynkę pocztową otrzymamy informacje o np. planowanym locie samolotem, rezerwacji w restauracji lub spotkaniu, dane o tym trafią automatycznie do naszego kalendarza Google. Znajdą się tam nie tylko najważniejsze informacje o wydarzeniu, ale także szczegóły jak miejsce i informacje dodatkowe. Co więcej, jeżeli kolejny e-mail będzie zawierał informacje o zmianach (np. powiadomienie o opóźnieniu lotu), zapisane terminy również zostaną automatycznie zaktualizowane bez konieczności naszej ingerencji.

Obraz

Całość ma więc być automatyczna, można wręcz powiedzieć inteligentna, bo przecież właśnie taki cel postawiło sobie Google, prezentując pod koniec ubiegłego roku zupełnie nowy kalendarz. Opcja jest domyślnie włączona zarówno w wersji desktopowej, jak i aplikacjach mobilnych na Androidzie i iOS. Nie skorzystają z niej jedynie klienci używający Google Apps w domenach rządowych, tam funkcja taka nie jest w ogóle dostępna. Wszystkie dodawane do kalendarza terminy są domyślnie widoczne tylko dla właściciela konta. W razie potrzeby użytkownik może je skasować, edytować i zmienić poziom widoczności, a także zupełnie wyłączyć nową funkcję, jeżeli ta mu nie odpowiada i nie jest przydatna.

Wiele osób zapewne szybko doceni wprowadzone zmiany – nic tak nie oszczędza czasu, jak automatyzacja pewnych żmudnych czynności, a właśnie do tej kategorii można dodać zapisywanie w kalendarzu terminów. Google musi natomiast się rozwijać i wprowadzać nowe funkcje, dzięki którym usługi firmy będą lepiej konkurować z tymi oferowanymi przez np. Microsoft. Po mobilne wersje Gmaila i Kalendarza Google odsyłamy natomiast to bazy naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)