Google będzie streamować aplikacje w sklepie Play? Kupiony startup Agawi nad tym właśnie pracował

Google będzie streamować aplikacje w sklepie Play? Kupiony startup Agawi nad tym właśnie pracował

Google będzie streamować aplikacje w sklepie Play? Kupiony startup Agawi nad tym właśnie pracował
Piotr Maciejko
19.06.2015 20:24

Google potwierdziło przejęcie startupu Agawi, którego celem było opracowanie stabilnej i wydajnej technologii strumieniowania aplikacji pomiędzy urządzeniami. Założyciele projektu mogą być kojarzeni przede wszystkim z firmą NVIDIA. Prawdopodobnie w wyniku ich starań powstała technologia NVIDIA GRID, która umożliwia udostępnianie przez sieć akcelerowanych przez kartę graficzną gier, aplikacji oraz zwirtualizowanych pulpitów.

Niestety, koncern z Mountain View nie wyjawił motywów swojego działania. Google posiada jednak produkt, dla którego technologia opracowana przez Agawi byłaby bardzo przydatna. Oczywiście mowa o kontrowersyjnym systemie Chrome OS. Koncern z Mountain View ma już pewne doświadczenie związane ze streamowaniem aplikacji. Jakiś czas temu, Google udostępniło ograniczonej liczbie użytkowników chromebooków możliwość korzystania z Photoshopa, który działał na tych urządzeniach na bardzo podobnej zasadzie, co rozwiązania oferowane przez Agawi. Zdarzenia związane z funkcjami myszy były obsługiwane przez kod Javascript i wysyłane zdalnie do oprogramowania odpowiedzialnego za ich przechwycenie i interpretację, a ustalony stan interfejsu programu rysowany w oknie przeglądarki. Technologia Agawi może jednak być na tyle przełomowa, że bezpośrednio wpłynie na popularyzację rozwiązań tego typu.

Agawi AppGlimpse

Kolejnym przekonującym zastosowaniem może okazać się system dystrybucji wersji demonstracyjnych aplikacji w Google Play. Ile razy zdarzyło się Wam wydać pieniądze na oprogramowanie, które ostatecznie nie spełniło Waszych oczekiwań? Google może w końcu temu zaradzić poprzez wprowadzenie funkcji testowania aplikacji jeszcze przed jej zakupem bez konieczności instalacji. Wówczas wersja demonstracyjna danego oprogramowania mogłaby być streamowana bezpośrednio do Google Play. Oczywiście podczas testowania obowiązywałoby rozsądne ograniczenie czasowe.

Google nie raz potrafiło zaskoczyć swoim pomysłem. Koncern posiada wiele produktów i usług, które mogłyby okazać się właściwym zastosowaniem dla oprogramowania stworzonego przez Agawi. Na oficjalne informacje przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)