Google chce, by mapy Polski były bardziej szczegółowe

Marcin Paterek

25.07.2013 11:19, aktual.: 25.07.2013 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google z roku na rok są coraz dokładniejsze, ale wierne odwzorowanie każdego zakątka przez pracowników firmy jest praktycznie niemożliwe — co jakiś czas pojawiają się nowe sklepy, stare upadają, miasto buduje nowe ścieżki rowerowe, place zabaw i inne obiekty użytku publicznego. Dlatego koncern za sprawą konkursu Mapathon 2013 postanowił przekazać inicjatywę w ręce internautów. Zadanie jest bardzo proste — wystarczy tylko nanosić zmiany na mapy, zwiększając w ten sposób stopień odwzorowania rzeczywistości.

Mapathon 2013 - Tworzymy jeszcze lepszą mapę Polski

Pełnoletni uczestnicy konkursu przy pomocy Kreatora Map Google mogą dodawać nowe miejsca, drogi, szlaki piesze i rowerowe, linie kolejowe, granice budynków, jeziora, parki i inne obiekty, a także edytować te już istniejące. Za każdą zatwierdzoną zmianę przyznawany jest jeden punkt (nie dotyczy to tylko dodawania następujących atrybutów: Opis, Dokładność geometryczna, Popularność, Typy płatności, Dodatkowe kategorie, Rok budowy budynku, Materiał budowlany i Powierzchnia użytkowa budynku, a także wybierania budynków i tworzenia skrzyżowań). Na podstawie zgromadzonych punktów Google wytypuje pięć osób z najwyższymi wynikami, które w nagrodę otrzymają smartfony Nexus 4 (16 GB). Kolejnych 10 osób w tabeli otrzyma Nexusy 7 (32 GB, Wi-Fi). Tych 15 zwycięzców razem z dalszymi 300 osobami z najwyższymi wynikami dostaną także koszulki i certyfikaty uczestnictwa.

Konkurs trwa od dziś do 21 sierpnia 2013 r. włącznie. Ogłoszenie zwycięzców ma nastąpić około 1 października. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie konkursu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)