Google Chrome jest już wstępnie gotowy na Windowsa 11 pod kątem wizualnym. Użytkownicy testowej wersji Canary mogą bowiem aktywować flagę, która zmieni wygląd wszystkich menu w przeglądarce. Tę opcję można przetestować także w Windows 10.

bEUUVFcR

Użytkownicy Google Chrome nie muszą czekać na aktualizację do Windowsa 11, by zobaczyć, jak przeglądarka będzie wyglądać z zaokrąglonymi rogami interfejsu. Google testuje odświeżony wygląd menu, w tym przezroczystość, dzięki czemu użytkownicy Windowsa 11 w programie Insider (a częściowo także korzystający z Windows 10) mogą zobaczyć, jak Chrome będzie wyglądać w nowym systemie.

Na zmianę zwrócił uwagę Windows Latest. Jak się okazuje, by włączyć stylistykę przygotowywaną z myślą o Jedenastce, wystarczy zajrzeć do ustawień eksperymentalnych w Chrome Canary. By to zrobić, na pasku adresu trzeba wpisać chrome://flags, zatwierdzić przyciskiem Enter, a następnie aktywować flagę #win11-style-menus. Zmiany zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Google Chrome - tutaj z zaokrąglonymi rogami i przezroczystością
Źródło zdjęć: © Windows Latest
Google Chrome - tutaj z zaokrąglonymi rogami i przezroczystością

Windows 11 trafi do pierwszych komputerów już w najbliższym tygodniu, 5 października. Na początku na aktualizację będą mogli liczyć tylko niektórzy użytkownicy, bo Microsoft zamierza udostępniać Jedenastkę partiami - upewniając się po drodze, że system nie powoduje żadnych błędów. Co ciekawe, jak wynika z badań przeprowadzonych w USA, o nadchodzącej premierze Windowsa 11 w praktyce mało kto wie.

bEUUVFcT
Windows 11: premiera za tydzień. Wiedziałeś o tym?
Windows 11: premiera za tydzień. Wiedziałeś o tym?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (19)
bEUUVFdP