Google Chrome gotowy na Windowsa 11. Możesz włączyć nowy styl

Google Chrome gotowy na Windowsa 11. Możesz włączyć nowy styl

Eksperymenty z menu kontekstowym w Chrome Canary
Eksperymenty z menu kontekstowym w Chrome Canary
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.10.2021 16:01

Google Chrome jest już wstępnie gotowy na Windowsa 11 pod kątem wizualnym. Użytkownicy testowej wersji Canary mogą bowiem aktywować flagę, która zmieni wygląd wszystkich menu w przeglądarce. Tę opcję można przetestować także w Windows 10.

Użytkownicy Google Chrome nie muszą czekać na aktualizację do Windowsa 11, by zobaczyć, jak przeglądarka będzie wyglądać z zaokrąglonymi rogami interfejsu. Google testuje odświeżony wygląd menu, w tym przezroczystość, dzięki czemu użytkownicy Windowsa 11 w programie Insider (a częściowo także korzystający z Windows 10) mogą zobaczyć, jak Chrome będzie wyglądać w nowym systemie.

Na zmianę zwrócił uwagę Windows Latest. Jak się okazuje, by włączyć stylistykę przygotowywaną z myślą o Jedenastce, wystarczy zajrzeć do ustawień eksperymentalnych w Chrome Canary. By to zrobić, na pasku adresu trzeba wpisać chrome://flags, zatwierdzić przyciskiem Enter, a następnie aktywować flagę #win11-style-menus. Zmiany zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Google Chrome - tutaj z zaokrąglonymi rogami i przezroczystością
Google Chrome - tutaj z zaokrąglonymi rogami i przezroczystością© Windows Latest

Windows 11 trafi do pierwszych komputerów już w najbliższym tygodniu, 5 października. Na początku na aktualizację będą mogli liczyć tylko niektórzy użytkownicy, bo Microsoft zamierza udostępniać Jedenastkę partiami - upewniając się po drodze, że system nie powoduje żadnych błędów. Co ciekawe, jak wynika z badań przeprowadzonych w USA, o nadchodzącej premierze Windowsa 11 w praktyce mało kto wie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)