Google Chrome podpowie, które hasła musisz zmienić – wskaże "najsłabsze"

Google Chrome podpowie, które hasła musisz zmienić – wskaże "najsłabsze"

Google Chrome podpowie, które hasła wymagają zmiany, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome podpowie, które hasła wymagają zmiany, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
31.12.2020 15:54

Google Chrome od dawna informuje użytkowników logujących się na dowolnych stronach, jeśli ich hasła wyciekły kiedyś do sieci, a przez to należy je czym prędzej zmienić. Jak jednak zwraca uwagę serwis Techdows, w przeglądarce pojawiła się rozszerzona forma ostrzeżeń, którą można aktywować dzięki flagom.

Po zmianie, Chrome podpowie również, które hasła są po prostu słabe i warto zmienić je na bardziej skomplikowane kombinacje. Informacja jest wówczas dostępna w Menadżerze Haseł, gdzie przeglądarka przypomina, które dane logowania należy dla bezpieczeństwa zmienić.

Google Chrome i podział zapisanych haseł na "słabe" i te, które wyciekły do sieci, źródło: Techdows.
Google Chrome i podział zapisanych haseł na "słabe" i te, które wyciekły do sieci, źródło: Techdows.

Aby skorzystać z opisywanej opcji, należy zajrzeć do ustawień eksperymentalnych Chrome'a, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzając klawiszem Enter. Teraz należy odszukać dwie flag: Safety check for weak passwords oraz Passwords weakness check, a następnie wartość obydwu zmienić na Enabled. Na koniec pozostaje ponowne uruchomienie przeglądarki.

Od tego momentu informacje o słabych hasłach można uzyskać po wybraniu opcji "Sprawdź teraz" w sekcji "Potwierdzanie bezpieczeństwa" w ustawieniach przeglądarki. Wcześniej konieczne jest oczywiście siłą rzeczy posiadanie zapisanych haseł. Do korzystania niezbędne jest używanie Chrome'a 89 w testowym wydaniu Canary. Można je pobrać także z naszego katalogu oprogramowania, zaglądając do menu Wszystkie wersje. [frame]Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)