Google Chrome podpowie, które hasła musisz zmienić – wskaże "najsłabsze"

Google Chrome podpowie, które hasła wymagają zmiany, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome podpowie, które hasła wymagają zmiany, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

31.12.2020 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome od dawna informuje użytkowników logujących się na dowolnych stronach, jeśli ich hasła wyciekły kiedyś do sieci, a przez to należy je czym prędzej zmienić. Jak jednak zwraca uwagę serwis Techdows, w przeglądarce pojawiła się rozszerzona forma ostrzeżeń, którą można aktywować dzięki flagom.

Po zmianie, Chrome podpowie również, które hasła są po prostu słabe i warto zmienić je na bardziej skomplikowane kombinacje. Informacja jest wówczas dostępna w Menadżerze Haseł, gdzie przeglądarka przypomina, które dane logowania należy dla bezpieczeństwa zmienić.

Google Chrome i podział zapisanych haseł na "słabe" i te, które wyciekły do sieci, źródło: Techdows.
Google Chrome i podział zapisanych haseł na "słabe" i te, które wyciekły do sieci, źródło: Techdows.

Aby skorzystać z opisywanej opcji, należy zajrzeć do ustawień eksperymentalnych Chrome'a, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzając klawiszem Enter. Teraz należy odszukać dwie flag: Safety check for weak passwords oraz Passwords weakness check, a następnie wartość obydwu zmienić na Enabled. Na koniec pozostaje ponowne uruchomienie przeglądarki.

Od tego momentu informacje o słabych hasłach można uzyskać po wybraniu opcji "Sprawdź teraz" w sekcji "Potwierdzanie bezpieczeństwa" w ustawieniach przeglądarki. Wcześniej konieczne jest oczywiście siłą rzeczy posiadanie zapisanych haseł. Do korzystania niezbędne jest używanie Chrome'a 89 w testowym wydaniu Canary. Można je pobrać także z naszego katalogu oprogramowania, zaglądając do menu Wszystkie wersje. [frame]Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)