Google Chrome wraca do widoku zadań Windowsa 10. Twórca dodatku dopiął swego

Google Chrome wraca do widoku zadań Windowsa 10. Twórca dodatku dopiął swego

Google Chrome wraca do widoku zadań Windowsa 10. Twórca dodatku dopiął swego
Oskar Ziomek
12.08.2018 12:46

Przeglądarka Google Chrome znów może z powodzeniem wyświetlać swoją historię na tak zwanej osi czasu Windowsa 10. Mowa o zawartości w Widoku zadań, który pozwala w szybki sposób dotrzeć do aplikacji używanych wcześniej – w tym przypadku konkretnych witryn, które użytkownik przeglądał jakiś czas temu. Dodatek umożliwiający taką obsługę został niedawno usunięty ze sklepu Chrome Web Store, ale jego twórca dopiął swego i rozszerzenie ponownie jest dostępne.

Problem polegał na niewłaściwym wykorzystaniu znaku towarowego, a kłopotliwy okazał się wyraz Windows. Twórca zmienił więc nazwę dodatku po prostu na Timeline Support i po poprawkach ponownie zgłosił Google do wgrania do sklepu Chrome Web Store. Etap akceptowania aplikacji rozciągnął się jednak w czasie i w efekcie dopiero przed weekendem aplikacja ponownie została udostępniona. Ostatecznie program znów trafił na serwery i dzięki temu mogą z niego ponownie korzystać nie tylko użytkownicy Chrome'a, ale także Opery i przeglądarki Vivaldi.

Obraz

Najnowsza wersja Timeline Support to nie tylko zmiany związane z nazwą. W tej edycji zaktualizowane zostały także pakiety, odświeżono interfejs i dodano nowy widok z informacjami o aplikacji. Warto pamiętać, że twórca nadal nie uważa, że dodatek został ukończony. Prace wciąż postępują i nie są wykluczone błędy, ale postępy można śledzić we własnym zakresie – autor udostępnia kod aplikacji na GitHubie, gdzie kolejne nowości pojawiają się dość często. Od czasu pierwszej prezentacji aplikacji w ubiegłym miesiącu, zdążyło się już w niej pojawić kilkanaście zmian.

Aby korzystać z dodatku, nie wystarczy sama instalacja. Konieczne jest jeszcze zalogowanie się w nim swoimi danymi konta Microsoftu. Niezbędne jest także nadanie serii uprawnień, w tym tych związanych z odczytywaniem listy posiadanych urządzeń. Przypomnijmy, że rozszerzenie Timeline Support można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Linki prowadzą nie tylko do opisywanej tu wersji dla Chrome'a, Opery i Vivaldiego, ale także do edycji dla Firefoksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)