Google Chrome z nieznanych przyczyn blokuje pobieranie uTorrenta

Google Chrome z nieznanych przyczyn blokuje pobieranie uTorrenta

Google Chrome z nieznanych przyczyn blokuje pobieranie uTorrenta
Redakcja
17.07.2014 21:06, aktualizacja: 18.07.2014 17:32

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome próbujący pobrać popularnego klienta sieci torrent, uTorrenta, mogą nieźle się zdziwić. Okazuje się bowiem, że przeglądarka z zupełnie nieznanych powodów zaczęła jego pliki blokować. Są one traktowane jako szkodliwe oprogramowanie i plik po pobraniu jest automatycznie usuwany. O problemie tym poinformował serwis TorrentFreak.

Obraz

Google Chrome posiada liczne mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo użytkowników korzystających z tej przeglądarki. Jednym z nich jest automatyczna ochrona przed szkodliwymi plikami. Co prawda przeglądane witryny również są skanowane, niemniej same pliki mogą zostać sprawdzone dopiero po pobraniu. Jeżeli Chrome wykryje nieprawidłowości, automatycznie usunie plik, poinformuje o tym użytkownika i… sprawa się kończy. Nie pozostawiono tutaj miejsca na jakikolwiek wybór lub wymuszenie pobrania pliku. Użytkownik musi dokonać zmiany ustawień zaawansowanych przeglądarki i w nich wyłączyć ochronę przed phisingiem i szkodliwym oprogramowaniem. Właśnie takie zachowanie polegające na blokadzie pobierania następuje przy próbie ściągnięcia uTorrenta.

Póki co nie wiadomo, czy to celowe działanie Google, czy po prostu pomyłka. Tego drugiego przypadku nie można wykluczyć, niemniej wydaje się on nieco dziwny, skoro do tej pory wszystkie pliki były pobierane bez żadnych problemów. Dzisiaj Google wydało nową wersję swojej przeglądarki. Możliwe, że ma to związek z tą sytuacją. Co ciekawe, wiele zależy od pobieranej wersji, oraz hosta z jakiego aplikacja jest pobierana. Blokowanie jakie wykonuje Chrome wydaje się w efekcie całkowicie losowe i niezależne od użytkownika. Sama strona główna klienta jest czysta i w przeciągu przynajmniej ostatnich 90 dni nie nastąpił żaden atak np. oferujący przeglądającym ją użytkownikom spreparowane, niebezpieczne treści.

Czyżby Google postanowiło walczyć z piratami? Ale przecież torrenty to także cały ogrom materiałów w pełni legalnych. Wszystko wskazuje na pomyłkę, błąd podobny do błędów w sygnaturach antywirusów, co wcale nie jest wykluczone, bo Chrome sprawdza pliki po ich sumach kontrolnych. Jeżeli chcecie pobrać uTorrenta, najlepiej skorzystajcie z innej przeglądarki. W naszej bazie aplikacje znajdziecie zarówno najnowszą wersję, którą jest pobierana bez problemów, jak i alternatywną, starszą, ale bardzo popularną i cenioną przez użytkowników za szybkość działania i brak reklam wersję 2.2.1 Build 25504. Ta jest przez Google automatycznie blokowana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)