Google Classroom zwiększa zasięg –  teraz skorzystać może każdy

Strona głównaGoogle Classroom zwiększa zasięg – teraz skorzystać może każdy
15.03.2017 23:12
Google Classroom zwiększa zasięg –  teraz skorzystać może każdy

Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności edukacji na odległość z wykorzystaniem Internetu i szeroko pojętych multimediów, Google zdecydowało się rozszerzyć dostępność swojej usługi Classroom, z której od teraz będą mogli korzystać także nauczyciele i uczniowie bez konta Google Apps for Education. Rzeczywiście, już teraz korzystając z webowej aplikacji Google Classrom, możliwe jest zalogowanie się do niej z wykorzystaniem standardowego konta Google. Jakie otwiera to możliwości?

Google Classroom to platforma, dzięki której nauczyciele oraz uczniowie mogą się ze sobą komunikować, wymieniać dodatkowe materiały, a nawet testować zdobyte umiejętności. Od teraz osoby, które zdecydują się z tej usługi korzystać, będą mogły tworzyć nowe kursy lub dołączać do już istniejących, korzystając przy tym wyłącznie ze swoich prywatnych kont Google. Jednocześnie zainteresowane tym rozwiązaniem szkoły zaproszone są do rejestrowania się w programie G Suite dla Szkół i Uczelni.

Takie zmiany mają pomóc w zwiększeniu popularności tego rozwiązania, ale także umożliwić uczniom uczestnictwo w wirtualnych zajęciach, które dotychczas były dla nich niedostępne – również z innych (w tym zagranicznych) szkół. Rozwiązanie to zostało już docenione przez organizację Young For Understanding, zajmującej się organizacją „wirtualnej” wymiany studentów, którzy nie mają innej możliwości uczestnictwa w zagranicznych studiach.

Entuzjazmu w związku z rozszerzeniem dostępności usługi nie kryje także samo Google:

Wierzymy, że Classroom pomoże efektywnie wykorzystać technologię w każdej relacji pomiędzy nauczycielem i uczniem, bez względu na to, jaki przybierze wymiar.

Cieszymy się, że nowi nauczyciele i uczniowie dołączą do społeczności Classroom i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć w jaki sposób będą wykorzystywać aplikację i na ile spełni ona ich oczekiwania.

Zaktualizowana usługa z nowym zasięgiem dla wszystkich użytkowników jest już teraz wdrażana. Dołączanie do istniejących lekcji i grup powinno być dostępne od dziś, natomiast tworzenie nowych kursów trafi do wszystkich użytkowników z kontem Google w najbliższych tygodniach. Warto dodać, że administratorzy kursów zyskają nowe opcje w ustawieniach, które pomogą im decydować o faktycznej dostępności danego kursu dla studentów.

Z Google Classroom można korzystać przede wszystkim z poziomu webowej aplikacji, ale dostępne są również mobilne aplikacje, które możecie pobrać z naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)