Google Docs dla Androida wzbogacił się o schowek webowy

Google Docs dla Androida wzbogacił się o schowek webowy

Wojciech Cybulski
25.08.2011 16:06

Google poinformował na swoim blogu o kilku nowościach wprowadzonych do Google Docs dla Androida. Mobilny pakiet biurowy wzbogacił się o schowek webowy i nowe wersje językowe.

Nowa funkcja pozwala na łatwe wstawienie wykonanego telefonem zdjęcia do dowolnego dokumentu Docs na komputerze stacionarnym. Służy ku temu widget Docs z symbolem aparatu, po którego dotknięciu możemy zrobić zdjęcie interesujących nas obiektów i wysłać ją do schowka Web Clipboard. Następnie uruchamiamy pakiet Google Docs na komputerze, otwieramy dowolny dokument, klikamy ikonę Web Clipboard i wklejamy wykonane przed chwilą zdjęcie.

Google wprowadził także niewielkie zmiany do mechanizmu otwierania i wysyłania dokumentów w mobilnym Docs. Użytkownik może między innymi wysłać swoje dokumenty na dowolny adres mailowy w formie załącznika lub poprzez wiadomość MMS. Ponadto Google przetłumaczył pakiet na kolejne języki - teraz Google Docs dla Androida jest dostępny w 45 nowych wersjach językowych.

Kompleksowa obsługa pakietu Docs została dodana do Androida w kwietniu. Stosowną aplikację można pobrać bezpośrednio z Android Market.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)