Google I/O 2019: Google Nest Hub Max, bo dom jest najważniejszy

Strona głównaGoogle I/O 2019: Google Nest Hub Max, bo dom jest najważniejszy
07.05.2019 20:48
Google I/O 2019: Google Next Max, bo dom jest najważniejszy
Google I/O 2019: Google Next Max, bo dom jest najważniejszy
bDTSVhxi

Idea SmartHome to już przeżytek. Google tworzy dom, który ma nam pomóc, korzystając z marki Nest.

bDTSVhwB

Podczas Google I/O zwykle nie mamy okazji oglądać sprzętu do domu, ale w tym roku zaprezentowany został Google Nest Max - nowe urządzenie do sterowania smartdomem z pomocą Asystenta Google, do łatwego oglądania filmów, słuchania muzyki i tym podobnych zadań.

Nest Hub Max dostał 10-calowy ekran, sporo większy niż starszy Nest Google Home Hub, obecnie znany jako Nest Hub. W podstawie znalazły się porządne głośniki stereo, choć jakość dźwięku raczej nie była tu priorytetem. Google wprowadził możliwość wykonywania niektórych czynności, jak regulacja głośności, prostymi gestami, byśmy nie musieli przekrzykiwać muzyki, wydając polecenia dla Asystenta Google.

350262667828880841

Nest Hub Max ma także kamerę, którą można wykorzystać do rozmów przez Google Duo i do monitorowania domu z zewnątrz. W połączeniu z kamerami monitoringu domowego i smartzamkami Nest Hub Max dobrze się sprawdzi przy kontrolowaniu, co się dzieje w domu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, niespotykane wśród takich smartekranów.

Aplikacja Nest z monitoringiem domu
Aplikacja Nest z monitoringiem domu

Co więcej, kamerę i mikrofon można fizycznie wyłączyć. Personalizacja pozwala ustawić Nest Hub Max tak, by rozpoznawał głos i twarz członków rodziny. Te dane nigdy nie opuszczają urządzenia.

bDTSVhwD

Google Nest Max będzie kosztował 229 dolarów, sprzedaż ruszy latem. Niestety urządzenia z tej linii nie są obecnie dostępne w Polsce, ale mimo tego warto się um przyjrzeć. Starszy i mniejszy Google Nest Hub będzie kosztował 129 dolarów.

Google I/O możecie śledzić, oglądając transmisje z prezentacji i wykładów lub zaglądając na nasz blog na żywo.

Udostępnij:
bDTSVhxz