Google już teraz świętuje Dzień Kobiet. Promuje gry na Androida stworzone przez programistki

Google już teraz świętuje Dzień Kobiet
Google już teraz świętuje Dzień Kobiet
Oskar Ziomek

01.03.2019 19:06, aktual.: 01.03.2019 19:21

Google zabiera się za nietypowe świętowanie Dnia Kobiet. Producent postanowił bowiem wyróżnić je w Sklepie Play, publikując zestawienie polecanych gier na Androida stworzonych przez programistki. W ten sposób Google chce wyrazić swoją wdzięczność, a jednocześnie zaznaczyć, że obszar nowych technologii i tym przypadku programowania nie jest wyłącznie domeną mężczyzn.

Na liście znalazły się takie gry jak Monument Valley 2 czy Adventure Capitalist. Propozycji jest zaledwie kilka, ale większość z nich to gry dostępne za darmo. Te płatne są natomiast dostępne w regularnych cenach. Przy okazji zbliżającego się Dnia Kobiet warto też zwrócić uwagę na jedną z ciekawszych kategorii gier w Sklepie Play. Na specjalnie przygotowanej liście można przeglądać tytuły, w których główne role odgrywają nieustraszone bohaterki.

Google docenia programistki, źródło: Sklep Play.
Google docenia programistki, źródło: Sklep Play.

Programowanie to przyszłość

Chociaż programowanie wielu osobom kojarzy się z zawodem odpowiednim dla mężczyzn, w praktyce jest to interesująca propozycja rozwoju dla każdego, kto ma do tego predyspozycje. Eksperci przewidują, że specjalistów z tej dziedziny będzie brakować na rynku co najmniej do 2030 roku. Co więcej, średnie zarobki programistów stale rosną.

Osoby liczące na najwyższe wynagrodzenie powinny jednak rozważyć wyjazd za granicę. Jak wynika ze statystyk, zarobki "na rękę" w Polsce w przypadku początkujących programistów są 2-3 razy niższe niż na przykład w Wielkiej Brytanii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)