Google kupił Quickoffice, rozbuduje Google Docs?

Google kupił Quickoffice, rozbuduje Google Docs?

06.06.2012 15:54, aktualizacja: 06.06.2012 16:25

Google na swoim blogu powiadomił, że kupił firmę wydającą mobilny pakiet biurowy Quickoffice.

Quickoffice to dość popularny zestaw aplikacji dla Symbiana, iOS oraz Androida, dzięki któremu na urządzeniach mobilnych możliwe jest przeglądanie, edycja i udostępnianie dokumentów w formacie PDF lub formatach używanych przez Microsoft Office. Największym powodzeniem cieszył się Quickoffice na Symbianie, choć na innych platformach również miał mocną pozycję. Wersja dla iOS znalazła się w czołówce najpopularniejszych aplikacji w 2009 roku. Niektórzy producenci instalowali go na swoich urządzeniach z Androidem (Samsung Galaxy S II (Skyrocket) i Galaxy Tab 10.1, Motorola XOOM), miał również znaleźć się na HP TouchPadzie, ale z powodu całkowitego braku zainteresowania urządzeniami z WebOS to wydanie nie zrobiło zawrotnej kariery.

Nie wiadomo jeszcze co zamierza z nowym nabytkiem zrobić Google. CEO Quickoffice wspomina jedynie o połączeniu możliwości pakietu z intuicyjnymi rozwiązaniami Google'a i rozwijaniu wspólnej wizji. Logicznym posunięciem byłoby przystosowanie Quickoffice do współpracy z Google Docs — możliwości pakietów są w końcu dość zbliżone.

W koszyku Google'a znalazł się również 7-letni projekt Meebo, który zajmuje się tworzeniem relacji między dostawcą treści (stroną) i czytelnikiem. Meebo zapewnia stronom dostęp do czatu, integrację z serwisami społecznościowymi i lepszą ekspozycję wybranych treści. Dla żyjącego z reklam i zbierającego dane o internautach Google'a to idealny zakup.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)