Google kupuje Titan Aerospace — firmę produkującą drony, którą chciał kupić Facebook

Google kupuje Titan Aerospace — firmę produkującą drony, którą chciał kupić Facebook

Google kupuje Titan Aerospace — firmę produkującą drony, którą chciał kupić Facebook
Karolina Kowasz
15.04.2014 10:52

W pogoni za nowymi użytkownikami, wielkie firmy nie cofną się przed niczym, niezależnie od kosztów, jakie mogą ponieść. Najlepszym przykładem jest tutaj Facebook, który jeszcze nie tak dawno chciał kupić firmę Titan Aerospace, zajmujące się produkcją dronów. Był to jeden z elementów planu zapewnienia Internetu ludności na całym świecie. Ostatecznie jednak korporacja zdecydowała się na Ascentę, brytyjską firmę z tego samego sektora, za to na Titan Aerospace zdecydował się… Google.

Obraz

O swoich planach dostarczenia Internetu w każdy zakątek Ziemi, Mark Zuckerberg informował w marcu. Mogliśmy się wtedy dowiedzieć o pracach nad możliwością promieniowania sieci z góry, tak, by każdy człowiek na świecie miał do niej dostęp. Do tego celu miały posłużyć drony. Niestety korporacja nie poinformowała, jak chce zapewnić ludziom z biednych krajów urządzenia, którymi można byłoby się połączyć z Internetem. Najwidoczniej plany nie sięgnęły tak daleko.

Najwyraźniej jednak Google pozazdrościło Facebookowi pomysłu i samo chce realizować podobny. Dopiero co świat obiegła wiadomość, że korporacja zakupiła Titan Aerospace. Firma ta zajmuje się produkcją dronów zasilanych energią słoneczną, dzięki czemu jej urządzenia mogą utrzymywać się w powietrzu przez całe lata. Wcześniej firma Google chwaliła się pomysłem dostarczania Internetu za pomocą balonów, ale widać pomysł konkurencji okazał się ciekawszy i wart skopiowania. Na pewno bezzałogowe drony są dużo bardziej odporne na wahania pogody, czego nie można powiedzieć o pierwotnym planie.

Nie wiadomo za jaką kwotę Google zakupił Titan Aerospace, wszelkie warunki transakcji pozostały tajemnicą. Ujawnienie informacji o kupnie firmy zwiększyło cenę akcji Google'a o 1,4%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)