Google Maps bez stacji benzynowych. To nie błąd

Google Maps bez stacji benzynowych. To nie błąd

Google Maps z kolejnymi zmianami w Androidzie Auto.
Google Maps z kolejnymi zmianami w Androidzie Auto.
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy
Mateusz Tomczak
18.08.2023 14:59, aktualizacja: 18.08.2023 20:44

Mapy Google po aktualizacji nie wyświetlają niektórym użytkownikom lokalizacji stacji benzynowych. To efekt celowego działania producenta i na szczęcie dotyczy tych osób, którym ta nowość nie powinna mocno przeszkadzać. Otrzymały w zamian coś bardziej przydatnego.

Google Maps to aplikacja, bez której miliony osób nie wyobrażają sobie życia. W podróży niekiedy jest nie tylko pomocna, ale wręcz nieoceniona. Jedna z najistotniejszych funkcji wbudowanych w nią przez producenta to pokazywanie lokalizacji najważniejszych punktów na mapie, np. stacji benzynowych. Od początku tego tygodnia pojawiają się komentarze użytkowników sugerujące, że tego typu POI zniknęły. Pracownicy Google potwierdzają, ale jednocześnie uściślają całą kwestię.

Stacje benzynowe zostały usunięte z Google Maps, ale dotyczy to wąskiego grona użytkowników. Po pierwsze korzystających z Android Auto, a po drugie będących właścicielami samochodów elektrycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dla takich osób ważniejsze wydają się oznaczenia stacji do ładowania elektryków. Rzecznik prasowy Google przypomniał, że zostały one dodane już jakiś czas temu.

- Aby pomóc ludziom uzyskiwać najbardziej istotne informacje podczas nawigacji, w zeszłym roku dodaliśmy możliwość zobaczenia przez kierowców EV skrótu do stacji ładowania zamiast stacji benzynowych w Mapach Google dla Android Auto - powiedział rzecznik prasowy Google Pearl Xu.

Usunięcie stacji benzynowych dla wymienionego grona użytkowników nie jest niespodzianką. Od zeszłego roku kierowcy samochodów elektrycznych mieli możliwość ukrywania stacji benzynowych na rzecz stacji ładowania, teraz będzie to opcja domyślna. Niektóre osoby zauważają, że stacje benzynowe pozwalają nie tylko na zatankowanie auta, ale też np. na zrobienie drobnych zakupów i mimo wszystko wciąż powinny być oznaczone.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)