Android Auto: przełącznik aktywuje nowość w Mapach Google

Nowe opcje dla samochodów elektrycznych w Androidzie Auto
Nowe opcje dla samochodów elektrycznych w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

03.08.2023 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google w Androidzie Auto mogą od teraz wyświetlać dodatkowe opcje stworzone z myślą o samochodach elektrycznych. Wystarczy odwiedzić ustawienia systemu i włączyć "funkcje EV w Mapach", aby w nawigacji pojawiła się możliwość wyszukiwania stacji ładowania samochodów.

Nowe opcje związane z samochodami elektrycznymi, które miały trafić do Map Google w Androidzie Auto to temat znany już od miesiąca. Wypłynął tuż po premierze Androida Auto 9.9, a teraz wszystko wskazuje na to, że nowe ustawienia trafiają do kolejnych użytkowników. Wystarczy odwiedzić ustawienia w samochodzie i zmienić "Ustawienia pojazdu elektrycznego", by po ponownym uruchomieniu Androida Auto zobaczyć w Mapach Google nowe cele w nawigacji.

Przeglądając ustawienia Androida Auto kierowca samochodu elektrycznego może przy okazji wskazać, jakie wtyczki można podpiąć do jego pojazdu. Na tej podstawie Google w Mapach będzie filtrować stacje ładowania, które są odpowiednie dla danego samochodu. Kierowca może wyznaczyć do nich trasę dokładnie tak samo jak do innego punktu POI.

Nowe ustawienia w Androidzie Auto
Nowe ustawienia w Androidzie Auto
Ładowarki w Google Maps
Ładowarki w Google Maps

W Mapach Google na ekranie w samochodzie wyświetlą się nie tylko nazwy stacji w pobliżu, ale także dodatkowe informacje o ładowaniu, w tym o mocy danej ładowarki. Punkty ładowania funkcjonują w nawigacji na takiej samej zasadzie jak inne punkty POI, więc podczas jazdy można również wyszukiwać tylko takie stacje, które znajdują się wzdłuż zaplanowanej trasy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)