Google na nowo zaprojektował wygląd wyszukiwarki. Wyniki będą bardziej przejrzyste

Google na nowo zaprojektował wygląd wyszukiwarki. Wyniki będą bardziej przejrzyste

fot. Google
fot. Google
Arkadiusz Stando
24.01.2021 20:12, aktualizacja: 06.03.2024 21:42

Google zapowiada nowy wygląd wyników wyszukiwania swojej wyszukiwarki w wersji dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android i iOS. Celem zmian jest poprawienie czytelności i ułatwienie zaznaczania tekstu.

Szykują się głównie kosmetyczne zmiany. Ponowne zaprojektowanie interfejsu wyników wyszukiwań Google ma sprawić, że odbiorcy będą skupiać swój wzrok na konkretach, a nie wyglądzie strony i ramkach otaczających tekst. Niektóre elementy będą podkreślone, aby użytkownicy jak najszybciej dotarli do informacji, których poszukują. Częściowo Google zmniejszy także rozmiar cieni, aby wyniki zajmowały szerszą część ekranu.

fot. Google
fot. Google

Tekst będzie większy, a część informacji będzie pogrubiona, aby łatwiej można było go zaznaczyć. Google tłumaczy, że w ten sposób ludzkie oko szybciej będzie reagować na treść. Wcześniej deweloperzy sądzili, że wykorzystanie wyrazistych kolorów pomoże przyspieszyć proces analizy treści. Finalnie analizy pokazały, że wyśrodkowanie treści i przedstawianie zdjęć oraz ustawienie jasnego tła zadziałało lepiej.

fot. Google
fot. Google

Nowy interfejs opiera się także o bardziej zaokrąglone ramki. Będzie to widać także w wynikach wyszukiwania. Miniaturki czy ikonki będą także zaokrąglone. Tego typu rozwiązania już od dawna kojarzą się z aplikacjami Google, więc to była tylko kwestia czasu, aż wyniki wyszukiwania zaczną wyglądać w analogiczny sposób.

fot. Google
fot. Google

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)