Google odpowiada na krytykę Microsoftu dotyczącą Chrome Frame

Google odpowiada na krytykę Microsoftu dotyczącą Chrome Frame

Wojciech Cybulski
25.09.2009 16:59

Internetowy gigant postanowił ustosunkować się do zarzutów, jakie Microsoft postawił wtyczce Chrome Frame, która wprowadza do Internet Explorera silnik WebKit stosowany w przeglądarce Google Chrome.

Według Google wtyczka Chrome Frame była od początku tworzona z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie osób z niej korzystających. Łączy ona bowiem mechanizmy zabezpieczeń obecne w Chrome z IE, a powstała w ten sposób hybryda jest mniej podatna na ataki. Chcemy zachęcić użytkowników do korzystania z bardziej nowoczesnych i zgodnych ze standardami przeglądarek takich jak Firefox, Safari, Opera czy Google Chrome. Tym, którzy nie mogą tego zrobić, proponujemy Chrome Frame, które wprowadza do Internet Explorera silniejsze zabezpieczenia, lepszą wydajność i większe możliwości zarówno dla użytkowników jak i programistów. - powiedział rzecznik Google.

Internetowy gigant zachęca równocześnie zwolenników projektu Chrome Frame do analizowania kodu wtyczki i udzielania się w ramach społeczności Open Source, tak by rozwój pluginu był jeszcze bardziej dynamiczny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)